Sprzedaż detaliczna w lipcu wzrosła o 6,8 proc. rok do roku

Sprzedaż detaliczna w lipcu wzrosła o 6,8 proc. rok do roku, po wzroście o 5,8 proc. w czerwcu – poinformował w piątkowym komunikacie Główny Urząd Statystyczny

– W lipcu br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 6,8 proc. (wobec wzrostu o 5,8 proc. przed miesiącem oraz o 4,4 proc. w lipcu 2016 r.). W porównaniu z czerwcem br. miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 1,2 proc. (wobec wzrostu przed rokiem o 0,2 proc.) – napisano w komunikacie GUS.

Zaznaczono, że w lipcu 2017 r. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku we wszystkich grupach.

– Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej +ogółem+ wysoki wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku zaobserwowano w jednostkach zajmujących się handlem pojazdami samochodowymi, motocyklami i częściami (o 10 proc. wobec wzrostu o 1,9 proc. przed rokiem) oraz w przedsiębiorstwach zaklasyfikowanych do grupowania +pozostała sprzedaż detaliczna w niewyspecjalizowanych sklepach+ (o 6,6 proc. wobec 10,2 proc. przed rokiem), jak również w podmiotach sprzedających paliwa stałe, ciekłe i gazowe (o 5,6 proc. wobec 1,1 proc.)” – poinformował urząd statystyczny.

– Spośród grup o niższym udziale w sprzedaży detalicznej +ogółem+ najwyższy wzrost sprzedaży wykazały podmioty wchodzące w skład grupowania: +tekstylia, odzież, obuwie+ (o 16,7 proc.). W okresie styczeń-lipiec br. sprzedaż detaliczna zwiększyła się w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku o 7 proc. (wobec wzrostu o 5,1 proc. w 2016 r.) – dodano w komunikacie.

GUS, PAP, SzSz, wgospodarce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *