Spotkanie z Federacją Rolną

Federacja Rolna, jako kolejny skonsolidowany podmiot wśród organizacji rolniczych, przystąpiła dziś do dyskusji na temat sytuacji w rolnictwie.

− Dzisiaj przedstawiciele Federacji prezentują swoje postulaty, wynikające z bieżącej sytuacji rynkowej w naszym kraju i na rynku europejskim. Przedstawiają również postulaty dotyczące minimalnej kwoty de minimis oraz wyrównania dopłat bezpośrednich. Poruszana jest także kwestia warzywno-sadownicza i handel tymi produktami – podsumował uczestniczący w spotkaniu wiceminister Rafał Romanowski.

Dzisiejsze spotkanie prowadził minister Krzysztof Jurgiel, który poinformował o priorytetach ministerstwa rolnictwa na rok 2018 i 2019. Minister odniósł się do bieżącej sytuacji na rynkach rolnych oraz omówił działania podejmowane w celu zwalczania ASF w Polsce.

Wiceminister Romanowski poinformował, że Federacja Rolna została zaproszona do przystąpienia do Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie.

− Rada jest ciałem doradczym i opiniotwórczym dla ministerstwa rolnictwa. Dlatego chcemy podejmować na jej forum dyskusję ze wszystkimi organizacjami działającymi w środowisku rolniczym – mówił wiceminister Romanowski.

Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie skupia ponad 100 organizacji branżowych i związków rolnych. Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi jest jednym z niewielu resortów, tworzących taką platformę dialogu dla konkretnego sektora gospodarki. Daje to możliwość przepływu informacji oraz dyskusji między ministerstwem a samą branżą.

Federacja Rolna powstała w wyniku skonsolidowania małych i średnich rolniczych związków zawodowych.

MRiRW / fot. MRiRW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *