Spotkanie ws. stosowania ustawy o znakowaniu produktów wytworzonych „bez GMO”

W dniu 1 stycznia 2020 r. weszła w życie ustawa z dnia 13 czerwca 2019 r. o oznakowaniu produktów wytworzonych bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych jako wolnych od tych organizmów.  Jeszcze przed okresem obowiązywania aktu, jego zapisy budziły  sporo wątpliwości i kontrowersji. Producenci mleka i przetworów mlecznych, członkowie Polskiej Izby Mleka oraz niezrzeszeni, zwracali się  do PIM  z licznymi pytaniami oraz z prośbą o pomoc w interpretacji przepisów.

Z uwagi na skalę problemu Polska Izba Mleka wyszła z inicjatywą organizacji spotkania wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat stosowania i interpretacji przepisów ustawy.
Spotkanie, które odbędzie się w Warszawie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi dnia 3 marca br. przy udziale przedstawicieli Ministerstwa oraz służb dokonujących kontroli na podstawie nowych przepisów będzie miało na celu pomoc przedstawicielom branży mleczarskiej w rozwianiu wątpliwości i przybliżenie zapisów ustawy.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w spotkaniu. Zgłoszenie uczestnictwa należy przesłać wyłącznie na adres izba@izbamleka.pl do dnia 10 lutego br.
Działanie jest sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka

Źródło: Polska Izba Mleka
izba@izbamleka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *