Skyr – islandzki specjał w ofercie OSM Piątnica!

W ofercie OSM Piątnica pojawił się nowy jogurt. Skyr – to wytwarzany według tradycyjnej receptury, uwielbiany m.in. w Europie i Stanach Zjednoczonych, islandzki wyrób mleczarski. Produkt wyróżnia się wysoką zawartością białka, pozbawiony jest także tłuszczu. Spółdzielnia z Piątnicy proponuje swoim konsumentom cztery wersje smakowe, a także Skyr naturalny.

W składzie nowego jogurtu znajdziemy wyłącznie mleko pasteryzowane i żywe kultury bakterii jogurtowych. Dzięki wysokiej zawartości białka jogurt jest bardzo gęsty, ma delikatny smak oraz kremową konsystencję.

Wysokobiałkowy rarytas

Współcześni Polacy dużą dbałość przywiązują do prowadzenia zdrowego stylu życia, rozumianego jako połączenie zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. W związku z tym coraz bardziej popularna staje się żywność funkcjonalna, o właściwościach prozdrowotnych i najwyższej wartości żywieniowej. Na zagranicznych rynkach odnaleźć można wiele, wartych uwagi produktów, które inspirują i wpisują się  w trendy konsumenckie, obserwowane w naszym kraju. Jak podkreśla Łukasz Kalinowski, wiceprezes OSM Piątnica, Skyr, to właśnie odpowiedź na aktualne potrzeby polskich konsumentów.

Z rozwagą analizujemy tendencje rynkowe w Polsce i na świecie, nie zapominając, iż priorytetem jest dla nas dostarczenie konsumentowi produktów najwyższej jakości. Polacy coraz częściej poszukują na sklepowych półkach produktów o prozdrowotnym działaniu, wzbogaconych o konkretne wartościowe składniki. Dlatego też wprowadziliśmy do naszej oferty Skyr, który w swoim składzie zawiera aż 12% białka i 0% tłuszczu. Mamy nadzieję, że osławiony na świecie jogurt typu islandzkiego, wpisze się w gusta naszych konsumentów, ceniących prosty skład i sprawdzone składniki.

Skyr dostępny jest w czterech różnorodnych wersjach smakowych. Opcje z brzoskwiniami, jagodami i truskawkami (z owocami na dnie kubeczka), uzupełnia wariant waniliowy – ze zmieloną laską wanilii. Już wkrótce dołączy do nich także Skyr naturalny. Jogurt typu islandzkiego idealnie sprawdzi się jako pyszna i zdrowa przekąska w ciągu dnia, współgrać będzie również z deserami i ciastami. Skyr w wersji naturalnej stanie się także alternatywą dla gęstej śmietany czy jogurtu typu greckiego, przy przyrządzania wszelkich dipów czy sałatek. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *