Skuteczność i jakość pracy glebogryzarką z systemem ARS

ARS – Active Rotary System to unikalny mechanizm Honda zastosowany w profesjonalnych  glebogryzarkach FR 750, FF 500 i FF 300. Polega na zastosowaniu przeciwbieżnej pracy noży tnących bębna glebogryzarki co oznacza, że noże zewnętrzne obracają się w kierunku przeciwnym do kierunku obrotów noży wewnętrznych, zapewniając dokładniejsze rozdrobnienie i rozluźnienie gleby, głównie ziemi ciężkiej, ubitej czy dawno nieuprawianej. System ten wdrożono przede wszystkim z myślą o profesjonalistach – szkółkarzach, sadownikach, plantatorach upraw szklarniowych i tunelowych, właścicielach małych i średnich gospodarstw rolnych i przedsiębiorcach  zajmujących się zakładaniem oraz pielęgnacją terenów zielonych.

Glebogryzarki Honda FR 750, FF 500 i FF 300 skutecznie łączą cechy glebogryzarki i kultywatora, umożliwiając sprawne i efektywne wykonanie prac ziemnych. Są stosowane do rozdrabniania grud po orce, do spulchniania i napowietrzania gleby, mieszania ziemi z nawozami, odchwaszczania, uprawiania międzyrzędzi. „Innowacyjny system dywersyfikacji kierunku obrotów noży tnących bębna  glebogryzarki ARS  został wdrożony przez Honda w 2003 roku i od razu zyskał uznanie profesjonalistów na całym świecie. Polscy plantatorzy i rolnicy także doceniają to rozwiązanie i znajdują dodatkowe praktyczne zastosowanie tych maszyn. Na przykład największa i najmocniejsza w tej grupie maszyn glebogryzarka FR 750 sprawdza się również na fermach drobiu. Służy tam do prawidłowej pielęgnacji ściółki, która powinna być odświeżana co 2-3 dni. Maszyna zastępuje ręczną pracę kilku osób i umożliwia lepszą organizację pracy na fermie. U jednego z naszych klientów – hodowcy kur, najstarsza maszyna FR 750 pracuje nieustannie już od 10 lat. ” – wyjaśnia Mirosław Bąkowski, Manager  maszyn ogrodniczych w Aries Power Equipment, firmie będącej Generalnym Dystrybutorem maszyn i urządzeń Honda w Polsce.

Łatwa obsługa tych maszyn wynika z efektywnej konstrukcji: niezawodnych silników Honda, łańcuchowych przekładni napędowych, umiejscowienia bębna glebogryzarki z przodu maszyny, napędu kołowego i doskonałego wyważenia całej maszyny. Natomiast pojemność zbiorników paliwa w połączeniu z ekonomiczną pracą silników zapewnia ok. 2 godzin pracy na jednym zbiorniku.

Glebogryzarka Honda FR 750 ARS
Szerokość robocza 65 cm. Silnik Honda GX200 o pojemności skokowej 198 cm3 i mocy maksymalnej 5,5KM. Noże o prędkości 230 obrotów na minutę umożliwiają uzyskanie optymalnej struktury gleby (drobniejsza struktura gruzełkowata gleby)  i wyrównanie powierzchni. Pojemność zbiornika na paliwo – 2,8l umożliwia ponad 2h pracy. Wygodne użytkowanie maszyny zapewniają 2 biegi w przód i 1 w tył, ergonomiczne i regulowane rączki kierownicy (w pionie i poziomie), blokada bezpieczeństwa oraz łatwo rozłączana blokada mechanizmu różnicowego ułatwiająca zawracanie na uwrociach. Maszyna stosowana jest także na fermach drobiu – po zabiegu spulchniona ściółka staje się luźna, miękka,  znaczniej szybciej wysycha i spełnia wymagania Art. 3 p. 2, DYREKTYWY RADY 2007/43/WE z dnia 28 czerwca 2007 r. (D.UE. L 182/19 z dnia 12.7.2007). Masa 90 kg.

Glebogryzarka Honda FF 500 ARS
Szerokość robocza 36-55 cm (umożliwia pracę w międzyrzędziach upraw). Silnik Honda GCV160 o  pojemności skokowej 160 cm3 i mocy maksymalnej 4,4KM. Prędkość noży – 144 obr./min. Pojemność zbiornika na paliwo – 1,7l zapewnia prawie 2h pracy. Skrzynia biegów z 2 przełożeniami w przód i 1 w tył. Przestawne koło przednie umożliwia – ustawienie głębokości pracy od 2 do 20 cm. Regulacja rączek kierownicy – w pionie (góra/dół). Dodatkowo dołączone radełko umożliwia sprawną uprawę międzyrzędzi. Masa 78 kg.

Glebogryzarka Honda FF 300 ARS
Szerokość robocza  – regulowana, 29-45 cm. Silnik Honda GXV57 o pojemności skokowej 57 cm3 i   mocy maksymalnej 2KM. Prędkość noży – 131 obr./min. Pojemność zbiornika na paliwo – 1l zapewnia ponad 2h pracy. Skrzynia biegów z 2 przełożeniami w przód i 1 w tył. Przestawne koło przednie umożliwia – ustawienie głębokości pracy od 2 do 16 cm. Regulacja rączek kierownicy – w pionie (góra/dół). Dodatkowo dołączone radełko umożliwia sprawną uprawę międzyrzędzi. Masa 78 kg.
www.mojahonda,pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *