Sima 2019 – spojrzenie 360° na aktualne wyzwania światowego sektora rolnego

78. edycja Targów SIMA – światowego spotkania sprzętu dla rolników i hodowców – odbędzie się od 24 do 28 lutego 2019 r.  w podparyskim Parku Ekspozycyjnym Nord Villepinte. Liderzy światowego sektora maszyn rolniczych już zarejestrowali się w gronie wystawców lub są w trakcie zapisywania się.

Bardziej niż kiedykolwiek edycja ta powinna odzwierciedlić problemy oraz tematy, którymi żyje współczesne rolnictwo oraz umożliwić spojrzenie na nie w perspektywie 360°: uprawy ekologiczne i nowe technologie w rolnictwie, agronomia w hodowli… i wiele innych kwestii, które zainteresują każdego rolnika.   

ZAPREZENTOWAĆ WYZWANIA TERAŹNIEJSZE I PRZYSZŁE
Targi SIMA to spotkanie najważniejszych aktorów branży, w ramach którego można zapoznać się z wyzwaniami gospodarczymi, klimatycznymi, z dziedziny ochrony środowiska i demografii. Podczas następnej edycji zorganizowany zostanie Sektor czynników produkcji, który zaprezentuje nasiona, nawozy i środki ochrony roślin. Po raz pierwszy odbędzie się także Dzień Hodowli Zwierząt, echo salonu SIMAGENA, znanego z różnorodnej oferty bydła i sektora genetycznego.
Targi po raz kolejny będą gościć szereg wydarzeń towarzyszących m.in. SIMA African Summit (szczyt Afrykański) – międzynarodową konferencję poświęconą aktualnym tematom dotyczącym tego kontynentu, Dzień Dilerów targów SIMA gromadzący dystrybutorów z całego świata, konferencje i panele dyskusyjne organizowane we współpracy z AXEMA (Stowarzyszeniem Producentów Sprzętu Rolniczego) poświęcone różnym zagadnieniom (rolnictwo ekologiczne, rolnictwo podłączone do Internetu, agronomia…).

SIMA –  PLATFROMA INNOWACJI Z SEKTORA MASZYN ROLNICZYCH
Znak rozpoznawczy targów SIMA, innowacja, także w 2019 roku będzie znajdować się w centrum uwagi. Po raz drugi zostanie zorganizowany Sektor Start-up, jeszcze większy i bardziej międzynarodowy niż w 2017 roku. Sektor Innowacji zgromadzi m.in. Przestrzeń Przyszłości ze ścianą wideo, Galerię Innowacji będącą witryną konkursu SIMA Innovation Awards 2019 wraz z nowatorskim sprzętem rolniczym i usługami oraz portrety innowacyjnych rolników z Francji i ze świata.    

MIEJSCE WYMIANY DOŚWIADCZEŃ I PROWADZENIA BIZNESU
Podczas ostatniej edycji w 2017 roku Targi SIMA gościły odwiedzających pochodzących ze 135 krajów, co świadczy o renomie imprezy wśród rolników z całego świata. Przed edycją 2019 organizatorzy Targów intensyfikują działania promocyjne prowadzone przez międzynarodową sieć 47 delegatur zlokalizowanych w różnych krajach i kampanie poszukiwania odwiedzających w ponad 90 krajach m.in. w Ameryce Łacińskiej (Argentyna, Brazylia, Chile, Meksyk, Peru, Wenezuela) i w Europie Wschodniej (Ukraina i Rosja).  

#WEARESIMA
Dzięki przemyślanej strategii cyfrowej, obejmującej m.in. nowe konto na Instagramie @sima_worldwide, SIMA udziela głosu wszystkim profesjonalistom z całego świata, którzy przyczyniają się do tego, że Targi te stają się najważniejszym międzynarodowym spotkaniem branży maszyn rolniczych: producentom, dystrybutorom, rolnikom, hodowcom…

Targi SIMA w liczbach:
1 770 wystawców z 42 krajów
232 000 wejść odwiedzających ze 135 krajów
300 delegacji międzynarodowych

Organizator targów:
Grupa COMEXPOSIUM, jeden ze światowych liderów w organizacji imprez targowych, zrzesza ponad 170 targów BtoC i BtoB, w 11 sektorach – m.in. w branży żywności, rolnictwa, mody, cyfryzacji, bezpieczeństwa, budownictwa, high-tech, optyki i transportu. Targi organizowane przez COMEXPOSIUM w 26 krajach świata gromadzą ponad 3 miliony odwiedzających i 45 000 wystawców. Grupa Comexposium rozwija się i jest obecna w ponad 30 krajach: Algierii, Niemczech, Argentynie, Australii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Chinach, Hiszpanii, Indonezji, Japonii,, Włoszech, Korei, Monako, Holandii, Nowej Zelandii, Filipinach, Katarze, Rosji, Singapurze, Tajlandii, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Przedstawiciel targów w Polsce:
Międzynarodowe Targi Francuskie
Tel. 22 815 64 55
promopol@it.pl
www.promosalons.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *