Sekretarz rolnictwa USA Tom Vilsack gościem Prezesa KRIR W. Szmulewicza

Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz wraz z rodziną w swoim gospodarstwie rolnym gościł Toma Vilsacka – Sekretarza Rolnictwa Stanów Zjednoczonych Ameryki, Henryka Kowalczyka – Wicepremiera Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Mykolę Solskyiego – Ministra Rolnictwa Ukrainy.

Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz przedstawił historię swojego gospodarstwa, które jest prowadzone od siedmiu pokoleń i zajmuje obecnie 100 ha ziemi własnej i 20 ha ziemi dzierżawionej, utrzymywana jest w nim produkcja zwierzęca (krowy mleczne) oraz produkcja roślinna. Podczas rozmowy w przydomowej pasiecie, podkreślono temat zrównoważoności produkcji rolniczej oraz roli pszczół w środowisku.

W trakcie konferencji prasowej poruszono temat bezpieczeństwa żywnościowego, „korytarzy solidarnościowych” dla Ukrainy, przygotowania infrastruktury na eksport zboża oraz otwarcie kolejnych przejść granicznych. Sekretarz Tom Vilasack docenił działania Polski, która otworzyła nie tylko swoje drzwi, ale swoje domy dla tych, którzy uciekają z Ukrainy z powodu niesprowokowanej wojny Putina. Ponadto jest pod ogromnym wrażeniem postępu gospodarczego, jakiego dokonała Polska, jako jednej z najszybciej rozwijających się gospodarek UE i ważnego rynku w Europie Środkowej produktów rolno-spożywczych, wzrost i rozwój tej gospodarki jest przykładem dla reszty świata.

 

 

 

KRIR, fot.KRIR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *