Santander Leasing i Korbanek łączą siły

Dzięki nawiązaniu współpracy z jednym z największych importerów sprzętu rolniczego w Europie, Santander Leasing wprowadza trzy specjalne oferty finansowania fabrycznego skierowanego do rolników indywidualnych, jak i przedsiębiorców działających w sektorze agro.

– Bardzo się cieszymy, że rozpoczynamy współpracę z renomowaną marką w Europie –
a tym bardziej w Polsce. Jest to element konsekwentnej realizacji naszej strategii opartej m.in. na ciągłym uzupełnianiu i rozwoju oferty skierowanej dla segmentu agro – mówi Mariusz Włodarczyk dyrektor zarządzający Santander Leasing – Firma Korbanek to jeden
z największych dealerów funkcjonujących w sektorze rolniczym i oferującym od 30 lat pełną gamę maszyn i urządzeń. Nasi klienci tym samym zyskają dostęp do kolejnego atrakcyjnego finansowania szerokiej gamy produktów niezbędnych na co dzień w większości gospodarstw rolnych – dodaje.

W nowej ofercie Santander Leasing znajdują się zarówno nowe, jak i używane do 6 lat maszyny i urządzenia następujących marek znajdujących się w porfolio firmy Korbanek: Sulky, Monosem, ARBOS, FARESIN, KRAMER, POLARIS oraz ROSTSELMASH. Przedmioty, które będzie finansować Santander Leasing w ramach współpracy to m.in.: rozsiewacze nawozów, siewniki zbożowe, agregaty bierne, brony wirnikowe, pielniki.

W ramach współpracy dostępne są trzy warianty finansowania maszyn i urządzeń Sulky
i Monosem – dla rolników indywidualnych i firm.

 

Korbanek Pożyczka 13 mc. 50/50

Korbanek Pożyczka 19 mc. 4 x 25%

Korbanek Pożyczka 25 mc. 5 x 20%

Udział własny

50%

25%

20%

Suma wszystkich opłat

100,5%

100,75%

101,6%

Sposób spłaty rat

Rocznie

Półrocznie

Ilość i wartość oprocentowania rat

1 x 50,5%

3 X 25%

4 X 20%

Czas trwania umowy

13 m-cy

19 m-cy

25 m-cy

Waluta

PLN

Stopa bazowa

Stała

 

Tab.: Szczegóły oferty Santander Leasing pożyczek na urządzenia Sulky i Monosem.

 

Zgodnie z prognozami Santander Leasing z początku roku oraz według danych Związku Polskiego Leasingu za pierwsze półrocze zmieniła się struktura finansowania środków trwałych w kierunku maszyn i urządzeń (MiU), które utrzymują ok. 28 proc. udziału w rynku leasingu. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku, klienci firm leasingowych sfinansowali swoje inwestycje w maszyny i urządzenia o łącznej wartości 10,7 mld zł, co skutkowało +3,7 proc. wzrostem r/r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *