Samasz Rally Team na podium Mistrzostw Niemiec

Setki zakrętów, dalekie skoki i ogromne prędkości – w takich właśnie warunkach przyszło walczyć o cenne sekundy  w 21. Internationale ADMV Lausitz Rallye – rundzie European Rally Trophy i Mistrzostw Niemiec. Załoga Samasz Rally Team w składzie Maciej Stolarski i Bartek Dzienis zajęła doskonałe 2 miejsce w klasie N.

Na starcie stanęło 90 załóg z Europy środkowej i Skandynawii.  Uczestnicy mieli do pokonania 10. odcinków specjalnych – w sumie ponad 150km oesowych. i ok. 150km trasy dojazdowej.

Załoga Stolarski/Dzienis  „podróżowała” dobrze sobie znanym Mitsubishi Lancerem Evo 9, osiągając metę na 2 miejscu w klasie N, ustępując tylko Mistrzowi Polski w fabrycznym subaru. W klasyfikacji generalnej rajdu uplasowała się na bardzo dobrym 8 miejscu.

M. Stolarski: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z ukończenia tego niemieckiego klasyka. Powetowaliśmy sobie z nawiązką ubiegłoroczny start, gdzie nasze auto uległo awarii. Naszym celem było dojechanie do mety bez presji na wynik, jednak trasa rajdu podpasowała nam i jechało nam się bardzo dobrze. Na trasie było widać wielu kibiców, także z Polski co tylko motywowało nas do szybszej i bardziej skutecznej jazdy.

Rajd został podzielony na dwa etapy piątkowy nocny i sobotni w dzień. Pierwszy raz w życiu jechaliśmy w nocy po oesach. Większość z nich została poprowadzona przez lasy, gdzie droga była wąska i kręta, ale były też fragmenty gdzie jechaliśmy z maksymalną prędkością 190km/h po szutrze – niesamowite wrażenie. Bardzo podobał nam się odcinek poprowadzony na specjalnie do tego celu stworzonej arenie. Jest to idealne rozwiązanie pod kibiców, gdzie mogli obserwować przejazdy załóg przez dłuższą chwilę niż na normalnych odcinkach. Było tam wszystko co kibice rajdowi kochają w tym sporcie, czyli dalekie skoki, watersplash i setki zakrętów.

Myślę, że Rajd Lausitz zostanie wpisany na stałe do naszego kalendarza rajdowego.

Nasz sezon rajdowy dobiegł końca. Zaliczyliśmy w tym roku 4 rajdy (Kormoran, Elektrenai, Warmiński i Lausitz) w trzech staliśmy na podium, jednego nie udało  się ukończyć. Teraz nadszedł czas na podsumowanie i planowanie sezonu 2019. Na pewno wiemy że musimy zmienić auto na bardziej konkurencyjne, ale co to będzie czas pokaże.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *