Rzeźby z balotów coraz popularniejsze

Artystyczno-rolniczy happening balot-art 2018 zakończył się pełnym sukcesem, a to co stworzono można oglądać w Mierkach koło Olsztynka.

Niemal 100 osób, które przyjechały na spotkanie z okazji 10-lecia firmy Topmleko, zostało – bez ostrzeżenia – zaproszonych do budowy niesamowitych stworów z balotów słomy i sianokiszonki. Efekty przerosły oczekiwania.

Misją firmy Topmleko jest dostarczanie środków  do optymalnej produkcji mleka. Jest to taka produkcja, w której osiągamy bardzo wysoką wydajność przy rozsądnych nakładach finansowych. Rolnik już dawno docenił fakt, że produkt może być droższy, pod warunkiem, że w zamian otrzyma coś, co zrekompensuje (z nadwyżką) tę różnicę kosztów.

Topmleko  współpracuje przede wszystkim z firmami sprzedającymi produkty dla rolników, oraz mleczarniami, takimi jak Mlekpol , Mlekovita, Mońki czy Łowicz. To właśnie przedstawiciele tych firm brali udział w naszym happeningu, artystyczno-rolniczej instalacji balot-art 2018.

Balot-art to nie tylko jednodniowe wydarzenie. Zapraszamy wszystkich (olbrzymi baner przy drodze Olsztynek – Olsztyn) do obejrzenia  jej na miejscu.

Na Facebooku przez trzy tygodnie, będzie odbywać się głosowanie na najlepszą pracę. Każdy, kto zrobi sobie fotkę na tle instalacji i opublikuje ją na Facebooku dostanie nagrodę.

Sama ekspozycja będzie stała jeszcze wiele kolejnych tygodni, mamy nadzieję, że do późnej jesieni.

Impreza balot-art. będzie kontynuowana w przyszłości. Jeszcze nie zdecydowaliśmy, jaką będzie miała ostatecznie formę (pomysłów jest sporo, a my nie lubimy się powtarzać). W każdym przypadku będzie dotyczyła popularyzacji  prawidłowej produkcji dobrej kiszonki.

Podobne spotkania, choć w nieco mniej licznym gronie odbywały się już wcześniej. Służą one nie tylko zabawie, ale – przede wszystkim – przekazaniu rzetelnej informacji o produktach, a także ogólne wiedzy rolniczej. Tym razem  prof.  dr hab. Czesław Nowak z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie wygłosił wykład na temat najnowszych tendencji i nowych technologii w hodowli bydła.

http://topmleko.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *