Rusza Program Gobarto 500

Podczas targów rolniczych Opolagra firma Gobarto S.A. ogłosiła rozpoczęcie Programu Gobarto 500. Jest to program integracji tuczu, skierowany do producentów rolnych. Głównym założeniem projektu jest partnerska współpraca pomiędzy Gobarto, a rolnikiem w zakresie chowu trzody chlewnej.

W dniach 9-11 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim odbyły się targi rolnicze Opolagra. Jest to jedno z największych spotkań dla specjalistów z branży w południowej Polsce. Wydarzeniu towarzyszyła m.in. konferencja organizowana przez Gobarto S.A. oraz Cedrob Pasze, podczas której zostało ogłoszone rozpoczęcie Programu Gobarto 500. Program polega na partnerskiej współpracy pomiędzy firmą Gobarto i rolnikiem w zakresie tuczu trzody chlewnej. Kooperacja będzie odbywać się przy wsparciu techniczno-merytorycznym Gobarto, największego polskiego producenta i przetwórcy wieprzowiny. Głównym założenie projektu jest wybudowanie na gruncie rolnika przy współpracy Gobarto, budynku inwentarskiego do 2000 szt. trzody chlewnej. Umowa pomiędzy Gobarto i rolnikiem obejmie 15 lat i zagwarantuje wysokie wynagrodzenie, do 10 tys. zł miesięcznie oraz kwotę niezbędną do spłaty kredytu i bieżące funkcjonowanie tuczarni. Hodowca, który zdecyduje się na współpracę nie ponosi ryzyka w związku z sytuacją cenową na rynku trzody. Firma Gobarto zagwarantuje również opiekę weterynaryjną oraz wsparcie zootechniczne w czasie całego cyklu produkcyjnego.

Program skierowany jest zarówno do doświadczonych rolników, jak i do rolników którzy nie zajmowali się dotychczas tą tematyką. W ramach Gobarto 500 firma uruchomi Akademię Rolnika, w ramach której hodowcy mogą uzyskać wiedze zarówno teoretyczną jak i praktyczną dotyczącą nowoczesnej produkcji trzody chlewnej.

Wszystkie powyższe działania przyczynią się do budowy wielu nowoczesnych budynków inwentarskich trzody chlewnej w wysokim standardzie technologicznym i środowiskowym. Program jest także szansą dla polskich rolników na rozwój ich gospodarstw. Rolnictwo jest bardzo ważną gałęzią polskiej gospodarki, stąd tak istotne jest podjęcie działań, które przyczynią się do rozwoju tego segmentu produkcji  – mówi dr Paweł Spyrka, Dyrektor ds. rozwoju trzody chlewnej, Gobarto S.A.

Do obowiązków Gobarto będą również należały m.in. dostawy paszy. Prawidłowe żywienie zwierząt w Programie zapewni Cedrob Pasze – lider w żywieniu zwierząt gospodarskich. Cedrob Pasze oraz Gobarto, które są częścią Grupy Kapitałowej Cedrob. Producent Pasz gwarantuje produkty najwyższej jakości – efektywne w hodowli i całkowicie bezpieczne. Wszystkie programy żywienia trzody chlewnej oraz drobiu proponowane przez Cedrob Pasze zostały opracowane w oparciu o najnowszą wiedzę i zalecenia specjalistów z tej dziedziny.

Gobarto to firma ze 100% polskim kapitałem posiadająca bogate doświadczenie w produkcji trzody chlewnej. Producent słynie z wysokiej jakości swoich produktów i jest polskim liderem w uboju, rozbiorze i dystrybucji mięsa czerwonego, hodowli trzody chlewnej, uprawie zbóż, roślin wysokobiałkowych i oleistych. Firma posiada stabilną pozycję rynkową, która jest efektem konsekwencji w budowie grupy wzajemnie uzupełniających się firm, pielęgnowania długoletnich relacji z partnerami oraz polskimi rolnikami. Gobarto S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej Cedrob.

Opolagra to jedne z największych targów rolniczych w południowej części kraju, podczas których spotykają się profesjonaliści z branży. Częścią wydarzenia są wystawy maszyn oraz pokazy zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *