Rozmowy polsko-indyjskie

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki spotkał się dziś z minister stanu Ministerstwa Przetwórstwa Spożywczego Republiki Indii Sadhvi Niranjan Jyoti.

Rozmowy dotyczyły kwestii rozwoju polsko-indyjskiej współpracy w dziedzinie rolnictwa. Minister Jyoti podkreślała uznanie strony indyjskiej dla silnej pozycji polskiego rolnictwa w Europie i świecie oraz zainteresowanie polskimi doświadczeniami związanymi z rozwojem sektora rolno-spożywczego.

W kontekście dobrej kondycji polskiego rolnictwa polski wiceminister wskazał m.in. na znaczenie integralności poszczególnych etapów produkcji rolniczej, jak również efektywność systemów wsparcia dla producentów sektora rolno-spożywczego. W trakcie rozmowy poruszył również kwestie istotne z punktu widzenia dostępu polskich produktów do rynku indyjskiego.

Minister Jyoti zachęcała stronę polską do udziału w targach World Food India, organizowanych m.in. przez Ministerstwo Przetwórstwa Spożywczego Republiki Indii w listopadzie 2017 r. w Nowym Delhi. Tematyka targów koncentrować się będzie głównie wokół chęci pozyskania przez stronę indyjską technologii, know-how oraz maszyn i urządzeń do przetwórstwa spożywczego, jak również bezpośrednich inwestycji zagranicznych w tym sektorze przemysłu.

MRiRW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *