Rolnik – Farmer Roku

Uroczysta finałowa gala XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik – Farmer Roku odbyła się 2 lutego w Warszawie.

Podczas uroczystości finaliści konkursu uhonorowani zostali tytułem Rolnik Farmer Roku oraz otrzymali statuetki w postaci złotych jabłek. Laureaci wyłaniani są w kilku kategoriach: gospodarstwa rodzinne, ogrodnictwo, gospodarstwa o alternatywnych źródłach dochodu, przedsiębiorstwa rolne i grupy producenckie.

–  Już samo znalezienie się w gronie finalistów konkursu jest bardzo dużym wyróżnieniem. Bez wątpienia należą państwo do elity rolników. To dzięki takim gospodarstwom jak wasze rozwija się polskie rolnictwo i osiągamy sukcesy w eksporcie produktów rolno-spożywczych – powiedział uczestniczący w uroczystości  minister Krzysztof Jurgiel i podkreślił, że eksport tych produktów przekroczył w ubiegły roku 25 mld euro.

Laureatów wyłoniła kapituła konkursowa, która skalda się z przedstawicieli Stowarzyszenia „Polski Klub Rolnik – Farmer Roku”, uczelni rolniczych, ministerstwa rolnictwa  i rozwoju wsi, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz niezależnych ekspertów.

Konkursu Rolnik – Farmer Roku odbywa się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i wpisał się już na stałe do kalendarza ważnych imprez rolniczych w Polsce.

   

MRiRW / fot.MRiRW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *