Rolnik – FARMER Roku 2019 oraz AGROLIGA 2019

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Lubaniu zachęca do udziału w konkursach:

    Rolnik – FARMER Roku 2019 – Celem Konkursu jest promowanie nowoczesnego rolnictwa i tych producentów rolnych, którzy dzięki pomysłowości, inicjatywie i wykorzystywaniu narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej modernizują i rozwijają swoje gospodarstwa. Konkurs rozstrzygnięty będzie w 5 kategoriach:

I. gospodarstwa rodzinne,

II. gospodarstwa ogrodnicze,

III. gospodarstwa sadownicze,

IV. gospodarstwa o alternatywnych źródłach dochodu (usługi, przetwórstwo, handel itp.)

V. przedsiębiorstwa rolnicze.

 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymują:

– tytuł „ROLNIK-FARMER ROKU” i prawo używania tytułu i logo Konkursu w swoich materiałach promocyjno – reklamowych,

– statuetkę „Złotego Jabłka”,

– pamiątkowe grawertony,

– nagrody rzeczowe,

– prawo członkostwa w Stowarzyszeniu „Polski Klub ROLNIK-FARMER ROKU”.

 

Termin zgłoszeń mija: 5 czerwca 2019 r.

Więcej informacji o konkursie, regulamin oraz kartę zgłoszenia można pobrać, klikając link http://podr.pl/ogolnopolski-konkurs-rolnik-farmer-roku-2019/

 

    Konkurs AGROLIGA 2019 – etap wojewódzki. Konkurs promuje rolników i przedsiębiorców oraz ma na celu wyłonienie pomorskich Mistrzów Wojewódzkich AgroLigi 2019, którzy będą reprezentowali nasz region w krajowej edycji konkursu. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach – rolnik oraz firma (działająca na terenie województwa pomorskiego w zakresie przetwórstwa lub świadcząca usługi na rzecz rolnictwa).

W kategorii „Rolnik” oceniane są wyniki produkcyjne (plony, wydajność w produkcji zwierzęcej itp.) powyżej średniej krajowej. W gospodarstwach może być prowadzona dodatkowa działalność gospodarcza (świadczenie usług mechanizacyjnych lub innych, przetwórstwo, agroturystyka, itp.), z której uzyskiwane dochody nie przewyższają jednak dochodów z podstawowej działalności rolniczej.

Do kategorii Firmy zalicza się wyłącznie przedsiębiorstwa działające na rynku regionalnym (czyli na terenie województwa pomorskiego) zajmujące się przetwórstwem rolno-spożywczym, świadczeniem usług rolnych i wiejskich, handlem środkami produkcji dla rolnictwa, produkcją maszyn rolniczych, pasz itp. Do tej kategorii zalicza się także wielkoobszarowe gospodarstwa rolne, zatrudniające siłę najemną, także prowadzone przez dzierżawców.

Termin zgłoszeń mija: 29 czerwca 2019 r.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz druki zgłoszeń dostępne są na stronie http://podr.pl/agroliga-2019-wojewodzki-etap-konkursu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *