Rolniczy handel detaliczny – produkty z gwarancją wysokiej jakości

Rynek żywności to rynek obfitości! – rozpoczął panel dyskusyjny podczas spotkania „Tradycja i nowoczesność. O dziedzictwie kulinarnym i systemach jakości żywności(…)” Jan Krzysztof Ardanowski minister rolnictwa i rozwoju wsi. Szefowi resortu rolnictwa towarzyszyli dr hab. Jarosław Dumanowski prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz prezes Fundacji Szkoła na widelcu Grzegorz Łapanowski. Spotkanie zostało zorganizowane 12 grudnia w Warszawie.

– Polacy stali się bogatsi i dzięki temu dokonują bardziej świadomych decyzji zakupowych. Wspieramy drobnych producentów, co sprawia, że konsument ma wybór i może kupować smaczne i bezpieczne produkty – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski minister rolnictwa.

Minister podkreślił również, by w tym przedświątecznym czasie nasze zakupy były bardziej przemyślane – Nie powinniśmy marnować żywności. To grzech, ale też marnowanie pracy rolników – przypomniał.

Jednym z elementów wspierania małych producentów żywności jest m. in. Rolniczy Handel Detaliczny. Wnioski o dofinansowanie można składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 20 grudnia – Drobny producent ręczy za swój produkt, Rolniczy Handel Detaliczny wyklucza anonimowość producentów i sprawia, że do konsumentów trafiają tylko produkty wysokiej jakości – zaznaczył minister. W ramach RHD wprowadzono rozwiązania, które pozwalają rolnikowi  na sprzedaż swoich wyrobów do restauracji, sklepów.

 

 

MRiRW, fot. MRiRW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *