Rolnicy w walce z koronawirusem

Maszyny i pojazdy rolnicze na co dzień wykorzystywane do innych zadań, w dobie pandemii zyskały nowe funkcje. Wielozadaniowość, możliwość doposażenia sprawiają, że rolnicy mogą wspierać lokalne społeczności w walce z COVID-19.

Przykłady pozytywnej mobilizacji przedstawicieli różnych zawodów w walce z koronawirusem od tygodni obiegają media w wielu krajach. Również rolnicy, którzy dysponują specjalistycznymi maszynami, ruszyli na pomoc.

Sadownicy pokazali jedność

Przykład, w jaki sposób wykorzystać maszyny dali rolnicy z Hiszpanii i Włoch. Hiszpanie działając w Stowarzyszeniu Młodych Rolników wyjechali na ulice miast i wsi w całym kraju i własnymi opryskiwaczami dezynfekują przestrzeń publiczną, jak ulice, place, parki. Chętnych do pomocy wciąż przybywa, a biuro Stowarzyszenia sporządza listy ochotników i przekazuje lokalnym władzom.

W równie odpowiedzialny sposób zareagowali włoscy rolnicy, którzy dezynfekują ulice miast i miasteczek, a w ostatnich dniach, w ślad za nimi poszli polscy koledzy z Grójca. Jak informuje Burmistrz Miasta i Gminy Grójec, lokalni sadownicy działając w porozumieniu z urzędem, w nocy, kiedy ruch był minimalny, przeprowadzili akcję dezynfekcji ulic i chodników, wykorzystując do tego celu podchloryn sodu, który jest jedną z substancji zalecanych przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Ciągniki z opryskiwaczami

Właściwie skrojoną opcją będzie opryskiwacz ciągnięty, który wyposażono w belki o regulowanej długości, elektryczne i wydajne pompy ze stałym przepływem przez co dezynfekcja przebiega sprawnie. Dodatkowa lanca opryskowa na wężu okaże się ważną opcją. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, czyszczeniu, konserwacji.

JohnDeere, red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *