Rolnicy chcą się szkolić z pierwszej pomocy

Pół tysiąca rolników z całej Polski skorzystało z bezpłatnych, profesjonalnych szkoleń z pierwszej pomocy w rolnictwie zorganizowanych przez firmę Kramp podczas Grene Race 2019. Organizatorzy zapowiadają kontynuację przedsięwzięcia.

 – Bardzo nas cieszy, że na imprezie, która ma charakter rozrywkowy, tak wiele osób związanych z rolnictwem poświęciło czas, aby dowiedzieć się od profesjonalistów, jak ratować życie swoje i innych. To oznacza, że jesteśmy coraz bardziej świadomi, przewidujący i odpowiedzialni. Inwestycja czasu w szkolenie z pewnością była trafiona, to jak zakup ubezpieczenia – gratuluję uczestnikom i jednocześnie życzę, aby nigdy nie musieli korzystać z tej wiedzy w praktyce – mówi Monika Leksowska, Marketing Manager w Kramp.

O sukcesie akcji w dużej mierze zadecydowało także odpowiednie jej nagłośnienie. Organizatorzy zadbali, aby zaproszenie do strefy pierwszej pomocy wyszło od osób wiarygodnych, związanych osobiście z pracą na roli, a przy tym znanych i lubianych. Dzięki zaangażowaniu w akcję Anny i Grzegorza Bardowskich, popularnych uczestników telewizyjnego formatu „Rolnik szuka żony”, organizatorom udało się dotrzeć z komunikatem do niemałej rzeszy fanów rolniczej pary – post na Instagramie z zaproszeniem na szkolenia spotkał się z aprobatą ponad 15 tys. fanów, około półtora tysiąca osób pozytywnie zareagowało na video na Facebooku. Sympatyczna para była także obecna w strefie pierwszej pomocy podczas trwania wydarzenia.

Ciąg dalszy nastąpi

Strefa pierwszej pomocy podzielona była na trzy stanowiska. W pierwszym prowadzone były instruktaże postępowania z osobą nieprzytomną, w drugim – udzielanie pomocy osobom z urazami spowodowanymi przez upadki lub na skutek działania maszyn. Trzecie stoisko poświęcono zewnętrznym czynnikom niebezpiecznym dla zdrowia i życia ludzkiego, takim jak pogryzienia i poparzenia. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych, cieszyły się szkolenia z pierwszej pomocy z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Na zakończenie szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymywali apteczki z zestawem pierwszej pomocy od firmy Kramp.

 

– Ta pierwsza, niezwykle udana edycja pokazała, że rolnicy mają potrzebę i chęć uczyć się, jak zwiększać swoje bezpieczeństwo, jak prawidłowo postępować, gdy wydarzy się wypadek, a także jak im zapobiegać.  Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego odbioru naszej akcji, dlatego też nie pozostaje nam nic innego, jak kontynuować nasze działania. Z pewnością już wkrótce poinformujemy o kolejnych przedsięwzięciach z tego obszaru – zapewnia w imieniu Kramp Monika Leksowska.

 

Święto traktorów w Wielowsi

Grene Race 2019 odbył się 25 sierpnia w Wielowsi w gminie Pakość. Była to już 9 edycja sportowo-rolniczej imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Wielowieś, od 2017 roku wspieranego przez sieć sklepów rolniczo-technicznych Grene. Grene Race 2019 to nie tylko wyścigi nowoczesnych, świetnie wyposażonych traktorów. To także zawody, w których biorą udział zabytkowe maszyny, niemal niespotykane na polskich drogach. Od 2018 r. zawody stanowią zabawę nie tylko dla Panów, ale również dla Pań dzięki kategorii ,,Puchar Kobiet”.

W dziewięcioletniej historii imprezy strefa szkoleń z pierwszej pomocy dla rolników została zorganizowana po raz pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *