ROLLANT 520 – niezawodna we wszystkich warunkach

Podczas Agro-Show 2019 CLAAS zaprezentował nową stało komorową prasę zwijająca ROLLANT 520 jako nowy model podstawowy w segmencie 1,25 m. W prasie ROLLANT 520 zastosowano nową koncepcję wzmocnionych walców, zoptymalizowane smarowanie łańcuchów oraz współczesny projekt wizualny. Dostępne są jej warianty wyposażenia w system do rozdrabniania, rotora podający oraz zgarniacz palcowy.

Nowy projekt walca w celu uzyskania idealnych balotów

ROLLANT 520 wytwarza baloty o średnicy 1,25 m i szerokości 1,20 m. W komorze prasowania znajduje się łącznie 16 walców, osiem z nich wykonano z blachy stalowej o grubości 3mm, a pozostałe osiem z blachy stalowej o grubości 4mm. Żebrowany profil walców zapewnia precyzyjny obrót balotu, nawet w warunkach najwyższej wilgotności. Kołnierze z wałami napędowymi, które przenoszą napęd na walce są przykręcane do korpus i w razie potrzeby możne je osobno wymienić, podobnie jak same walce. Taki projekt sprawdził się w prasie ROLLANT 620 and 540, a teraz jest dostępna w tym nowym modelu podstawowym.

Walce komory prasowania są napędzane są z obu stron. Rotor, główny napęd i walce tylnej klapy są zamocowane na jednocalowych łańcuchach napędowych. Do smarowania łańcuchów olej jest pompowany z 4 l zbiornika wyposażonego w regulowaną pompę mimośrodową. Smarowanie nie jest powiązane z ilością wykonanych bel – olej jest dostarczany zawsze w odpowiedniej ilości i precyzyjnie na punkty obrotu ogniw.

Ciśnienie prasowania pochodzi z siłowników zamykających tylną klapę. Aby zapewnić maksymalną gęstość balotów operator ma do swojej dyspozycji zawór sterujący ciśnieniem prasowania. System MPS II jest dostępny w przypadku ROLLANT 520 jako wyposażenie opcjonalne. System ten składa się z segment trzech walcy, które dodatkowo zagęszczają materiał wewnątrz komory prasowania dzięki czemu można uzyskać idealny, ujednolicony kształt balotów.

Wydajne zbieranie dla optymalnego poziomu przepływu plonu

ROLLANT 520 jest dostępna w wielu wariantach: ROTO CUT z systemem do cięcia, ROTO FEED z rotorem podającym oraz FEED RAKE ze zgarnaiczem palcowym do delikatnego traktowania materiału. Plony są precyzyjnie i efektywnie zbierane przy wykorzystaniu sterowanego podbieracza o szerokości 2,1m (1,85m dla zgarniacza palcowego). Jako wyposażenie dodatkowe dostępny jest podbieracz z dociskaczem. Poprawia to przepływ materiału nawet w przypadku małego pokosu oraz pomaga w uformowaniu jednolitego kształtu balotu. Dwa boczne ślimaki za podbieraczem zapewniają efektywne i niezawodne przenoszenie zebranego materiału do rotora. Rotor tnący posiada 14 noży o teoretycznej długości cięcia wynoszącej 70mm. Noże posiadają indywidualne zabezpieczenia przed ciałami obcymi. Prasa jest obsługiwana przy pomocy terminalu CLAAS OPERATOR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *