Rola pieczywa i przetworów zbożowych w codziennej diecie

To już III edycja kampanii promocyjno-informacyjnej „Zboże smakuje i inspiruje”. Od 4 miesięcy przybliżamy Polakom wiadomości na temat wartości przetworów zbożowych. Poprzez opinie ekspertów oraz blogerów, przekazujemy informacje na temat płatków zbożowych, różnego rodzaju kasz, mąk oraz pieczywa. Dzięki smakowitym i  łatwym w wykonaniu przepisom, inspirujemy konsumentów do wykorzystywania produktów zbożowych w codziennej diecie.

25 października 2017 r. świętowaliśmy Światowy Dzień Makaronu.

Z tej okazji wysłaliśmy do mediów materiał prasowy, w którym opowiedzieliśmy o ważnej roli makaronów w codziennej diecie człowieka. Nasi eksperci zabrali także głos w ogólnopolskiej stacji radiowej – na antenie 1 Polskiego Radia dr hab. Dariusz Włodarek udzielił wywiadu, w  którym opowiedział o korzyściach wynikających ze spożywania makaronów oraz ich wartościowego udziału w diecie. Jak podkreślił dr hab. Dariusz Włodarek – Generalnie produkty zbożowe, w tym makarony, są jednym z zasadniczych elementów naszej codziennej diety. W  Piramidzie Prawidłowego Żywienia produkty zbożowe, w tym makarony są prawie u podstawy, warzywa i owoce są najbardziej na dole. I tak właściwie, produkty zbożowe powinny znaleźć się we wszystkich naszych głównych posiłkach, także mają one bardzo ważne miejsce w naszej diecie. – I dodaje – (…) zaleca się wybierać produkty z pełnego ziarna, czyli razowe makarony, które jednocześnie mają większą ilość błonnika, którego z makaronem możemy dostarczyć do organizmu.

Kolejne święto podczas, którego informowaliśmy o znaczeniu w codziennej diecie produktów zbożowych to Światowy Dzień Zdrowego Śniadania, które przypadało na listopad. Już dzień przed świętem, cała Polska w programie Pytanie na Śniadanie w TVP1 obejrzała felieton, którego bohaterem była młoda mama, celebrytka Kasia Burzyńska. Przeprowadzono również rozmowę ekspercką z dr hab. n.med. Dariuszem Włodarkiem.

Wejścia antenowe poruszały dziedzinę przetworów zbożowych oraz makaronów w nawiązaniu do Dnia Zdrowego Śniadania. W Dniu Zdrowego Śniadania zrealizowano 4 wejścia kuchenne na żywo w programie Pytanie na Śniadanie w TVP1 z udziałem kucharza Jurka Nogala. Dodatkowo, w TVP1 wyemitowano billboardy sponsorskie informujące o Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

Zaangażowanie w projekt opiniotwórczych blogerów pozwoliło nam na stworzenie serii apetycznych, oryginalnych, zdrowych, a także łatwych w wykonaniu przepisów z wykorzystaniem przetworów zbożowych. Z informacjami o przetworach zbożowych byliśmy obecni na kilku wysokozasięgowych blogach. Dzięki ekspertom programu, przekazywana przez nich wiedza zyskała pozytywny wydźwięk w  licznych publikacjach. W konsekwencji dotarliśmy do konsumentów i przybliżyliśmy im korzyści wynikające ze spożywania produktów z jednej z głównych grup Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Jedna z bardziej opiniotwórczych blogerek parentingowych – autorka bloga Mama Life, umieściła na blogu wpis o pełnowartościowym śniadaniu dla dzieci, z wykorzystaniem płatków zbożowych. Wartości z uwzględniania w codziennej diecie produktów zbożowych komunikowaliśmy szeroko.

Media otrzymały materiał z wypowiedzią eksperta o roli płatków zbożowych w codziennej diecie – „3 powody, by jeść płatki zbożowe”. Dołączyliśmy także inspirujący przepis na placuszki na bazie płatków z łososiem i warzywami.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy informację prasową, z jednym z głównych przetworów zbożowych wykorzystywanych podczas świąt – mąką, której cenne walory podkreślił nasz ekspert. Dołączenie przepisu na niezwykłe tartaletki razowe z ricottą i łososiem wzbogaciło materiały prasowe. Autorka bloga Czosnek w Pomidorach, prócz przedstawienia korzyści z wykorzystywania mąki, zaproponowała wykonanie świątecznej tarty z kapustą i grzybami. W ramach prowadzonej kampanii współpracujemy z popularną blogerką – autorytetem w dziedzinie kulinariów, Joanną Komorowską. Na blogu kulinarnym Apetyt na Kuchnie blogerka regularnie opracowuje smaczne i innowacyjne przepisy, kocha gotowanie i  tworzenie potraw. Jej kreatywne przepisy, łatwe do wykonania przez każdą mamę, panią domu i inne osoby bez kwalifikacji profesjonalnego kucharza znajdują wiernych odbiorców. Dzięki współpracy z blogerką powstały apetyczne przepisy na potrawy z wykorzystaniem konkretnych przetworów zbożowych.

Nasze najbliższe plany to realizacja badania o  przetworach zbożowych wśród mam dzieci w wieku szkolnym, którego wyniki uwzględnimy w kolejnych informacjach prasowych – o pieczywie i makaronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *