Rënk nagrodzony!

fot. msp.gov.pl

Podczas XXI Gali Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki wręczył wyróżnienie w kategorii małe organizacje Pomorskiemu Hurtowemu Centrum Rolno-Spożywczemu S.A. RËNK.

Uroczysta gala XXI edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości odbyła się w Domu Technika NOT w Gdańsku.

W swoim wystąpieniu Ryszard Zarudzki podkreślił znacznie zarządzania jakością w przedsiębiorstwach w szczególności w branży rolno-spożywczej, wskazał na potrzebę współpracy w wdrażaniu innowacji. − Ważne, aby firmy które osiągnęły odpowiedni poziom kultury zarządzania jakością mogły sięgać po wsparcie z takich programów jak Horyzont 2020, Biostrateg czy Gospostrateg. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju wsi zadeklarowało współpracę na rzecz generowania tematycznej współpracy, której integratorem dla branży Rolno-Spożywczej mogłoby  być wyróżnione dzisiaj Centrum Hurtowe RËNK − powiedział Wiceminister Zarudzki.

To jedna z najbardziej cenionych nagród. Weryfikuje to, co w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach jest codziennością − wysoką jakość organizacji pracy, świadczonych usług oraz produkowanych wyrobów. Laureaci i wyróżnieni mają możliwość przystąpienia do klubu liderów skutecznego zarządzania, który stanowi platformę wymiany wiedzy i dobrych praktyk, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania jakością. Galę uświetniły wykłady cenionych autorytetów na temat jakości i doskonalenia umiejętności w organizacjach, rozwoju innowacji i ocenie ryzyka.

Pomorska Nagroda Jakości, to konkurs o ponad dwudziestoletniej tradycji. Skierowany jest do organizacji wykazujących się skutecznością zarządzania, świadczących usługi na wysokim poziomie oraz produkujących nowoczesne wyroby.

Szeroko pojęta jakość jest jednym z głównych warunków osiągania sukcesów gospodarczych − nie tylko na terenie kraju, lecz w całej Europie. Udział w konkursie o Pomorską Nagrodę Jakości daje znakomitą okazję do sprawdzenia potencjału organizacji i stworzenia możliwości przeprowadzenia gruntownej samooceny, zweryfikowanej oceną ekspercką zawartą w raporcie zwrotnym.

MRiRW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *