Rekordowe zainteresowanie spotkaniami polowymi POLA KLASY S 2017

Już ponad 2000 rolników odwiedziło poletka doświadczalne udostępnione przez Syngenta w ramach spotkań polowych pod nazwą Pola Klasy S. To najlepsza okazja, aby zobaczyć kolekcje odmian pszenicy ozimej, jęczmienia hybrydowego, rzepaku, a w niektórych rejonach także kukurydzy i zbóż jarych.

 

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

Na polach zostały zastosowane kompleksowe programy ochrony proponowane przez Syngenta. Efekty ich działania można obserować w lokalnych warunkach pogodowych i glebowych. Rolnicy chętnie korzystają także z konsultacji ekspertów Syngenta oraz pozostałych przedstawicieli branży rolniczej.

Partnerem, który zaprezentuje park maszynowy już po raz kolejny jest firma Kverneland. Nowością jest stanowisko firmy Yara, na którym prezentowane są rozwiązania tej firmy.

Podczas spotkań polowych Syngenta już po raz drugi ogłasza ogólnopolski konkurs na najlepszego Operatora Opryskiwacza. Formuła konkursu jest kilkustopniowa. Eliminacje odbywają się podczas spotkań polowych „Pola Klasy S” w każdej z dziewięciu lokalizacjach, w różnych terminach i rejonach kraju. Na dowolnym spotkaniu polowym w jednym z namiotów Syngenta należy odebrać test wiedzy. Wypełniony formularz należy zwrócić w tym samym miejscu do godziny 11:30. Spośród osób, które najlepiej wypełniły test wybierzemy 5 zawodników i zaprosimy ich na drugą część eliminacji czyli zadania praktyczne. Jeśli któryś z uczestników nie będzie mógł się pojawić przy scenie głównej około godziny 13:00, prawo udziału w zadaniu przechodzi na kolejnego zawodnika. Nagrodami dla dwóch najlepszych zawodników będą profesjonalne kombinezony do wykonywania oprysków o wartości 200zł. Tego samego lub następnego dnia jako kolejny etap konkursu gospodarstwa zawodników zostaną odwiedzone i ocenione przez jurorów. Pięciu najlepszych uczestników zostanie zaproszonych na wielki finał, który odbędzie się 11 lipca 2017 roku na Interrea Farm w Lewiczynie koło Grójca, w gospodarstwie Państwa Puncewiczów.Finaliści będą walczyć o nagrody Syngenta warte aż 14 000 zł oraz wiele atrakcyjnych nagród ufundowanych przez partnerów, firmy Yara Polska i Kverneland Group Polska. Zwycięzca konkursu otrzyma tytuł Operatora Roku 2017 oraz opatentowane przez Syngenta „MobiPhyt Préparer Confortable” i „MobiPhyt Confort”. Jest to urządzenie do bezpiecznego przygotowania cieczy roboczej ułatwiające jej nalanie do opryskiwacza.Dodatkowo najlepsi zawodnicy otrzymają tablety, produkty Syngenta (do wyboru), nawozy od firmy Yara i upominki od firmy Kverneland. Wszyscy finaliści otrzymają jednostkę siewną Hyvido o wartości 250zł oraz upominki od partnerów.

Warto zarezerwować sobie czas i odwiedzić pola pokazowe w kolejnych lokalizacjach w Jankowicach, Ulhówku, Nowej Wsi Ujskiej oraz Łęczynie. Z pewnościa będzie to doskonała okazja do poszerzania wiedzy agrotechnicznej i wymiany doświadczeń w miłej atmosferze. Serdecznie zapraszamy. W tym roku nowością są zapisy na spotkania polowe przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *