Rekord zgrabiania pokosu!

188,9 hektarów w 8 godzin! KUHN ustanawia rekord świata w ilości zgrabionego pokosu za pomocą zgrabiarki karuzelowej GA 15131

KUHN osiągnął pierwszy rekord świata w ilości zgrabionego pokosu w dniu 26/08/19 w Braedstrup w Danii za pomocą 4-karuzelowej zgrabiarki GA 15131 – standardowej maszyny, podłączonej do ciągnika John Deere 6250R. Zgrabianie odbywało się w obecności przedstawicieli niemieckiego instytutu DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze). Instytut DLG potwierdza: „W 8 godzin zgrabiono 188,9 hektarów, co daje średnio 23,6 hektarów na godzinę”.

Zgrabiarka karuzelowa KUHN GA 1531 będąca synonimem wysokiej wydajności, elastyczności
i doskonałej jakości pracy, umożliwia pracę o szerokości roboczej od 9,50 do 14,70 m i stanowi podstawę bardzo wydajnego łańcucha zbiorów.
Wyjątkowy, całkowicie hydrauliczny napęd pozwala idealnie dostosować prędkość wałka odbioru mocy do rodzaju i objętości paszy oraz ograniczyć do minimum czynności konserwacyjne. Pokosy bardzo wysokiej jakości są uzyskiwane dzięki funkcji BOOST, która zwiększa prędkość przednich karuzel
o 20% w stosunku do tylnych, tak aby utworzyć jednorodny i dobrze napowietrzony pokos. Podnoszenie pojedynczych wirników pozwoliło uzyskać Mikaelowi taką wydajność nawet podczas omijania przeszkód i mimo zróżnicowanego kształtu pola. Operator docenił także terminal CCI 1200 ISOBUS, dzięki któremu miał podgląd wykonywanej pracy i optymalizację prędkości obrotowej karuzel bez przerywania pracy oraz łatwość obsługi joysticka WTK.
Do bicia rekordu wybrano typową duńską farmę mleczną w górzystym regionie Centralnej Jutlandii. Mikael Skeldal, który prowadzi gospodarstwo z dwoma braćmi i siostrą, siadł za kierownicą ciągnika John Deere 6250R wyposażonego w system prowadzenia AutoTrac, intuicyjny wyświetlacz CommandCenter 4. generacji oraz ergonomiczny joystick CommandPRO.
Przedstawiciel DLG, który weryfikował rekord, przeprowadził szereg pomiarów na miejscu. Dokładnie ustalono czas i powierzchnię, a jakość pracy zmierzono za pomocą różnych próbek potwierdzających dobrą jakość paszy. Profil pokosu, straty i charakterystykę paszy ustalono i skategoryzowano w raporcie naukowym, który zostanie wkrótce opublikowany przez instytut DLG.
Film z wydarzenia, na którym można zobaczyć rekordowy wyczyn na własne oczy, będzie dostępny na kanale YouTube, podobnie jak krótkie filmiki przedstawiające proces projektowania maszyny, aż po dostawę maszyny do Mikaela. Filmy zostaną opublikowane we wrześniu na dedykowanej stronie oraz na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *