PSOR i Kwazar – edukują i promują

Kwazar Corporation Sp. z o.o., ceniony polski producent opryskiwaczy nawiązał współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Ochrony Roślin, reprezentującym producentów środków ochrony roślin. Wspólnie będą edukować w zakresie bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin i pracy z opryskiwaczami. Pierwszym elementem realizowanego projektu będą prelekcje edukacyjne i spotkania podczas Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, w dniach 21-23 lutego 2019 r. w Poznaniu.

– Widzimy wielką potrzebę edukowania naszych Klientów, posiadaczy ogrodów, ludzi dbających o zieleń w zakresie własnego bezpieczeństwa w kontekście pracy ze środkami ochrony roślin, no i przede wszystkim ich rozsądnego stosowania. Stąd pomysł na podjęcie współpracy ze Stowarzyszeniem, mającym bogate doświadczenie w prowadzeniu działań edukacyjnych. Pierwszym elementem tych działań będą prelekcje i edukacja podczas targów Gardenia – mówi Mirosław Macioch, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Kwazar.

W trakcie trzech dni targowych, tj. od 21 do 23 lutego 2019 r. trwać będą prelekcje i spotkania z ekspertem Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin dr nauk rolniczych Joanną Gałązką. Codziennie na stoisku firmy Kwazar (stoisko nr 121, hala 5) będzie można poznać zasady bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin oraz dobierania odzieży ochronnej niezbędnej podczas oprysku, a także skorzystać z indywidualnych porad eksperta w zakresie odpowiedzialnego i zgodnego z prawem stosowania środków ochrony roślin.  
– Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin prowadzi szerokie działania edukacyjne z różnymi partnerami. W ramach naszych aktywności edukujemy przede wszystkim profesjonalnych użytkowników środków ochrony roślin, ale nie zapominamy też o użytkownikach – amatorach. Dlatego też cieszy nas otwartość biznesu i chęć promocji odpowiedzialnych postaw i bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin. – mówi dr Joanna Gałązka, Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin.

Kolejnym krokiem będzie poszerzenie oferty firmy Kwazar o produkty bezpieczeństwa i ochrony osobistej, czyli  głównie odzież ochronną. W ofercie znajdą się  okulary, kombinezon i rękawice, a także maski przeciwpyłowe i filtry, czyli wszystko to czego potrzebuje do ochrony osobistej osoba pracująca ze środkami ochrony roślin.

W ramach współpracy z PSOR na stronie internetowej Kwazar www.kwazar.com.pl powstała również specjalna sekcja poświęcona tej  tematyce – tj.  bezpieczeństwa pracy ze środkami ochrony roślin. Znaleźć tam można między innymi zasady bezpiecznej pracy, porady na co zwrócić uwagę przy doborze odzieży ochronnej i wiele innych.

– Ogrodnicy to ludzie szanujący  zieleń, dbający o  ekologię, to coraz bardziej świadomi konsumenci, ale wiedza w zakresie odpowiedzialnego zastosowania środków ochrony roślin i bezpiecznego ich używania jest wciąż do pogłębiania . Chcemy tą wiedzę szerzyć i dostarczać w przystępny sposób – dodaje Mirosław Macioch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *