Przygotowania do XVI Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Rekordowo wysokie ceny masła, spadające ceny OMP, spadające ceny mleka od początku 2018 roku, to według ekspertów najważniejsze tendencje w bieżącym roku, w branży mleczarskiej. Agnieszka Maliszewska organizator Forum Spółdzielczości Mleczarskiej mówi: ”Branżę mleczarską czekają poważne zmiany i wyzwania w najbliższych latach. Znacząco zmieni się polityka wspólnotowa, nowe perspektywy finansowe, Brexit czy niestabilność cen, zapowiedziane zmiany polityki państw wobec rynku mleczarskiego.” Te tematy stanowić będą ważne elementy tegorocznego XVI Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

Obecnie trwają przygotowania do XVI Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. To największa i najważniejsza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowa konferencja branży mleczarskiej.

Ubiegłoroczne Forum, z udziałem Phila Hogana europejskiego komisarz ds. rolnictwa i rozwoju wsi i ministrów rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej, było dowodem na rosnącą pozycję polskiego mleczarstwa.  

W tym roku Forum Spółdzielczości Mleczarskiej odbędzie się w dniach 26-28 września w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku. W komfortowych warunkach i sprzyjających okolicznościach niedaleko Warszawy ponownie spotykają się przedstawiciele Komisji Europejskiej ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiedzialni za wspólną politykę rolną oraz przedstawiciele ambasad, ministerstw rolnictwa, radców rolnych, administracji rządowych oraz eksperci i praktycy branży mleczarskiej. W tegorocznym Forum weźmie udział ponad 250 osób z kilkunastu krajów. W czasie XVI Forum Spółdzielczości Mleczarskiej zaplanowane są wystąpienia kilkunastu prelegentów, którzy przedstawią informacje na najbardziej aktualne i bieżące tematy dotyczące rynku mleka.  Planowane są też specjalistyczne panele dyskusyjne i spotkania w grupach roboczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *