Przyczepy CARGOS teraz z systemem TIM SPEED CONTROL

Dzięki TIM SPEED CONTROL przyczepy CARGOS 9000 i 8000 są w stanie kontrolować prędkość jazdy ciągnika do przodu. Funkcja ISOBUS współpracuje z odpowiednio certyfikowanymi ciągnikami wszystkich producentów.

TIM SPEED CONTROL steruje ciągnikiem

Zdefiniowana w ISOBUS funkcja TIM umożliwia dołączanym narzędziom sterowanie funkcjami ciągnika. W przyczepach z serii CARGOS 9000 i 8000 z systemem TIM SPEED CONTROL, firma CLAAS wykorzystuje standard do zmiany prędkości jazdy w zależności od przepustowości. Pomiary momentu obrotowego na rotorze i podbieraczu stanowią bazę dla dokładnego i skutecznego sterowania. Przy dużej objętości pokosu prędkość jest redukowana, a przy małej zwiększana. Dzięki temu operator jest znacznie mniej obciążony pracą, przyczepa jest ładowana do maksimum, a przepustowość – dzięki równomiernemu wykorzystaniu maszyny, wyraźnie wzrasta.

Dotychczas firma CLAAS oferowała tę funkcję pod nazwą ICT CRUISE PILOT wyłącznie dla ciągników CLAAS. Wraz z dalszym rozwojem standardu AEF TIM (ISOBUS), sprawdzony w zestawach CLAAS system automatycznego sterowania jest teraz dostępny dla odpowiednio certyfikowanych ciągników innych producentów.

Dodatkowe nowe opcje zwiększające bezpieczeństwo, wydajność i ochronę gleby

W celu niezawodnego zabezpieczenia ładunku dla wszystkich modeli CARGOS, dostępne jest teraz przykrycie skrzyni ładunkowej. Obsługa zamontowanego po obu stronach przykrycia odbywa się hydraulicznie, bezpośrednio za pomocą siłownika podwójnego działania. Wytrzymała plandeka, w połączeniu ze zintegrowanymi wzmocnieniami, zapewnia niezbędną elastyczność, gwarantując jednocześnie wysoką stabilność przykrycia.

Dla modeli CARGOS 9000 i 8000 oprócz modułu walców dozujących z trzema walcami, opcjonalnie dostępny jest teraz także wariant z dwoma walcami. Pozwala to zwiększyć przepustowość przy równomiernym rozłożeniu zebranego materiału w silosie i skrócić czas rozładunku przy wykorzystaniu walców dozujących. Podobnie jak w przypadku wersji z 3 walcami, moduł walców dozujących można łatwo i niezwykle szybko zdemontować w celu zwiększenia ładowności.

Opony Alliance 885 Flotation Radial w rozmiarze 800/45 R 30,5 są teraz dostępne dla niemal wszystkich modeli CARGOS jako dodatkowy wariant z maksymalną powierzchnią styku. Opony te, w połączeniu z podwoziem tridem i komfortowo załączanym trybem psiego chodu za pośrednictwem elektroniczno-hydraulicznego układu sterowania wymuszonego, stanowią symbol nowych standardów w zakresie ochrony gleby, jakie CLAAS wyznacza szczególnie w większych modelach. Ogumienie o wzmocnionej osnowie zapewnia niski nacisk na podłoże, jednocześnie charakteryzując się bardzo dobrymi właściwościami samooczyszczającymi i trakcyjnymi oraz niskim oporem toczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *