Przetestuj w pełni zautomatyzowany kombajn John Deere

Już od 19 lipca John Deere rusza w pokazową trasę po Polsce. W ramach Demo Tour zostaną zaprezentowane nowości, a zainteresowani będą mogli zasiąść w fotelu operatora i przetestować w pełni zautomatyzowany nowy kombajn S780i.

Demo Tour to cykl jednodniowych imprez, które odbędą się dla zainteresowanych przedsiębiorstw rolnych. Już od 19 lipca br. przez 5 tygodni nowy kombajn John Deere S780i odwiedzi ponad 20 największych gospodarstw w całej Polsce. Pokazy będą odbywać się pod hasłem „Przetestuj w pełni zautomatyzowany kombajn John Deere”.

– Operatorzy będą mogli przez kilka godzin sprawdzić w akcji innowacyjne rozwiązania automatycznie sterujące kombajnem, jego ustawieniami, które zwiększają jakość zbieranego plonu oraz wydajność maszyny – mówi Piotr Dziamski z John Deere Polska.

Nowe kombajny serii S700 to efekt ulepszeń, które zostały wprowadzone już w poprzednich modelach.

– Dzięki wprowadzeniu układu ICA udało się zoptymalizować ustawienia maszyny, takie jak: jakość ziarna i słomy czy jakość ziarna w zbiorniku. ICA2 umożliwia teraz ich automatyczną regulację, co pozwala utrzymać ustawioną wydajność na stałym, maksymalnie wysokim poziomie – dodaje Mateusz Janicki z John Deere Polska.

Jak wykazały badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Getyndze w Niemczech, system ICA może zwiększyć wydajność kombajnu średnio o 20 procent. Funkcje automatyczne odciążają operatora i zapewniają, że nawet niedoświadczona osoba, może uzyskać najwyższe wyniki pracy.

Systemy rolnictwa precyzyjnego

Kombajn John Deere S780 jest wyposażony w wiele systemów rolnictwa precyzyjnego John Deere. Wśród nich:
automatyczne prowadzenie satelitarne AutoTrac,
interaktywną regulację kombajnu II generacji (ICA2)
monitorowanie plonów (HarvestDoc) i mapowanie,
monitorowanie paramentów pracy kombajnu (JDLink),
zdalny dostęp do nowego wyświetlacza maszyny (RDA),
synchronizacja pracy kombajnu oraz ciągnika z przyczepą podczas rozładunku ziarna w trakcie omłotu.

Zapisy u dealerów

Osoby, które są zainteresowane poznaniem kombajnu nowej serii S700, mogą zgłosić się do najbliższego dealera i uzyskać informacje na temat udziału w pokazie czy wizyty w gospodarstwie, gdzie będą odbywały się testy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *