Program „Mamy kota na punkcie mleka” objęty patronatami honorowymi

Z przyjemnością informujemy, że ogólnopolski program edukacyjny „Mamy kota na punkcie mleka” po raz kolejny został objęty patronatem Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

„Mamy kota na punkcie mleka” to program promocyjno-informacyjny, skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli, który sfinansowany jest z Funduszu Promocji Mleka i prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat mleka i produktów mleczarskich, ich wartości i właściwości odżywczych, które są potrzebne na każdym etapie życia.
Mleko ze względu na swoje bogactwo mineralne stanowi niezbędny element dziennej diety przyczyniając się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto składniki w nim zawarte przyczyniają się do poprawy pamięci, co udokumentowane jest licznymi badaniami naukowymi. Obecne w nabiale łatwo przyswajalne białko, witaminy A, D, E, K i z grupy B oraz szereg składników mineralnych wśród nich niezastąpiony wapń, potas i magnez. Dlatego też jednym z celów kampanii jest edukowanie społeczeństwa w zakresie korzyści wynikających ze spożycia produktów mlecznych oraz aktywizacja konsumentów do świadomego wyboru mleka i jego przetworów.
Przypominamy, że rekrutacja  szkół  podstawowych do bezpłatnego programu „Mamy kota na punkcie mleka” trwa  cały 2019 rok. Pod adresem http://kochammleko.pl/index.php/okampanii/ należy pobrać deklarację. Szkoły zainteresowane przystąpieniem do akcji proszone są o jej wypełnienie i przesłanie skanem adres promocja@izbamleka.pl  lub pocztą: Polska Izba Mleka ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.
Źródło: Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *