Premiera nowego ciągnika marki New Holland – T7 Heavy Duty

Podczas wirtualnej premiery marka New Holland Agriculture zaprezentowała europejskiej prasie branżowej nowy flagowy ciągnik T7 Heavy Duty (HD). Wydarzenie zatytułowane “INTELLIGENT FARMING ALL_WAYS”, miało na celu podkreślenie przyświecającej marce wizji rolnictwa 4.0 oraz jej zaangażowanie w szersze udostępnienie zalet technologii rolnictwa precyzyjnego.

Ciągnik ma przestronną, nowoczesną kabinę Horizon Ultra oraz system najnowszej generacji – PLM Intelligence. Maszyna deydkowana raczej dużym gospodarstwom i usługodawcom wymagającym wielozadaniowości oraz poszukujących większego komfortu, efektywności i wydajności produkcyjnej.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

– Zapytaliśmy naszych klientów, czego oczekiwaliby od swojego przyszłego ciągnika, a następnie na podstawie ich odpowiedzi opracowaliśmy nową generację ciągnika T7 HD, będącego ucieleśnieniem wszystkiego, o czym marzyli – mówi Sean Lennon, wiceprezes na Europę w firmie New Holland Agriculture. – Zaprojektowaliśmy zupełnie nową kabinę Horizon Ultra, zapewniającą użytkownikom najlepsze możliwe wrażenia z pracy, dzięki przestrzeni, komfortowi oraz jakości wykończenia, o które prosili. Jest to również najcichsza kabina na rynku. Na szczycie tych udoskonaleń znalazł się najnowszej generacji system PLM Intelligence, który ułatwi rolnikom dostęp do rozwiązań inteligentnego rolnictwa, stanowiąc istotną wartość dodaną w zakresie lepszego podejmowania decyzji oraz dokładnego wykonywania prac, zwiększenia efektywności i wydajności produkcyjnej.

Kabina Horizon Ultra została zaprojektowana od zera.

– Ciągnik T7 HD z zewnątrz za sprawą kompaktowego i stylowego wyglądu może wydawać się taki sam, jak poprzednia seria – wyjaśnia Oscar Baroncelli, New Holland Agriculture Tractors Product Management Leader Global – jednak został on całkowicie przeprojektowany w środku: z poprzednim modelem łączy go zaledwie 2% części! Jest ciągnikiem bardziej skomunikowanym niż kiedykolwiek, stanowi nowy rekord jako najbardziej cichy ciągnik w sektorze, ze swoimi 66 dBA głośności. Wierzymy, że odmieni on doświadczenia naszych Klientów podczas pracy na polu.W ciągniku T7 HD zachowano charakterystyczne dla serii T7 poczucie wygody, oferując przestronne środowisko pracy, w którym operator czuje się bardziej swobodnie. Kabina została wydłużona w celu zapewnienia dodatkowego miejsca dla pasażera oraz większej powierzchni podłogi. Klienci docenią dużą ilość dostępnego miejsca do przechowywania: 30-litrowy schowek za fotelem, w którym można komfortowo przechować rzeczy podręczne operatora; 12-litrową chłodziarkę; zamykany pokrywą schowek za fotelem pasażera z portem ładowania USB oraz głównym gniazdem zasilania; otwarte schowki do przechowywania po prawej stronie kabiny oraz siatkowy schowek w podsufitce. Nowe wzornictwo dodatkowo poprawiło widoczność do przodu oraz w dół na tylny zaczep i narzędzie, kamery zaś pozwalają na obserwację obszaru dookoła ciągnika. Nowy pakiet reflektorów roboczych, zawierający nawet 24 świateł LED, zapewnia doskonałą widoczność obszaru dookoła ciągnika i zamontowanego osprzętu również w nocy.

Kabina posiada podłokietnik SideWinder Ultra, zawierający wszystkie przełączniki sterowania oraz 12-calowy wyświetlaczowi IntelliView 12. Elementy sterowania można konfigurować w celu dostosowania ich do preferencji operatora, a ich personalizacja jest prosta. Wyświetlacz CentreView jest umieszczony na środku kierownicy – nowość w sektorze – zapewnia bardzo wyraźne pole widzenia. Nowa automatyczna klimatyzacja strefowa charakteryzuje się o 35% większą wydajnością w porównaniu do poprzedniego modelu, z łatwością utrzymuje komfortową temperaturę o każdej porze roku. Fotele Auto Comfort wyposażone są w boczne zawieszenie oraz układ klimatyzacji, odprowadzający wilgoć w upały lub rozgrzewający w chłodne poranki. Zaawansowane funkcje łączności kabiny Horizon Ultra umożliwią rolnikom bezproblemowe przeniesienie ich cyfrowego życia na pokład ciągnika. Urządzenie mobilne użytkownika automatycznie będzie łączyć się z ekranem w ciągniku, dzięki czemu możliwa będzie jego obsługa za pośrednictwem przycisku na podłokietniku.

Ciągnik T7 HD wprowadza najnowszej generacji system PLM Intelligence, stanowiący krok naprzód w strategii marki New Holland w zakresie technologii agrotechniki precyzyjnej. Oznacza to przejście z tradycyjnych praktyk uprawy do rolnictwa 4.0, w którym system Precision and Interconnected Farming pomaga rolnikom planować z wyprzedzeniem wszystkie operacje, zarządzać w czasie rzeczywistym zachowaniem i osiągami każdej z maszyn oraz uzyskać maksymalną precyzję i wydajność.

– Te nowe rozwiązania są wynikiem strategii marki New Holland, aby być w jeszcze bliższym kontakcie z naszymi Klientami – mówi Carlo Lambro, New Holland Brand President. – Rozwójrolnictwa i cyfryzacja to bramy do przyszłości. Umożliwiły one zintegrowanie standardowych prac polowych z usługami cyfrowymi, co oznacza, że możemy zawsze być u boku naszych Klientów, pomagając im w codziennym wykonywaniu zadań.
Najnowszej generacji system PLM Intelligence to nowy układ elektroniczny, który zostanie zastosowany w całym nowym sprzęcie marki New Holland nowej generacji, dzięki czemu Klienci przesiadając się z maszyny na maszynę napotkają tę samą logikę i z łatwością będą mogli uzyskać dostęp do danych, aby jeszcze wydajniej wykonywać swoją pracę.

Za pośrednictwem aplikacji MyNewHolland Klienci mogą zarejestrować swoją maszynę i wyszukać informacje techniczne na jej temat, jak również uzyskać dostęp do portalu MyPLMConnect, na którym w jednym środowisku operacyjnym mogą zarządzać swoją flotą oraz danymi gospodarstwa. System MyPLMConnect pozwala otrzymywać dynamiczne informacje w czasie rzeczywistym z poszczególnych maszyn pracujących na polu, a następnie analizować dane i podejmować świadome decyzje. New Holland wprowadza również nowy odbiornik PLM Cygnus, stanowiący rdzeń udoskonalonego układu automatycznego prowadzenia w ciągnikach marki wyposażonych w system PLM Intelligence. Dostarcza on rzetelnych informacji o położeniu, zapewnia kompensację zmian ukształtowania terenu oraz pomaga w szybkim ustaleniu linii prowadzenia, umożliwiając dokładne i niezawodne prowadzenie. Odbiornik wspiera również satelitarne źródła danych New Holland oraz niezwykle dokładnego sygnału korekcji RTK rozprowadzanego przez naszą sieć PLM RTK oraz sieć internetową.

Maszyna jest skomunikowana z rolnikiem oraz dealerem, którzy mogą monitorować lokalizację oraz status zarejestrowanych i skomunikowanych jednostek. Mogą oni przeprowadzić zdalną diagnostykę za pośrednictwem narzędzia New Holland Remote Assistance, jak również
wspomóc operatora znajdującego się w kabinie za pośrednictwem funkcji IntelliView Connect, która umożliwia prowadzenie sesji współdzielenia ekranu. Maszyna skomunikowana jest równieżz systemem New Holland Control Room, który ostrzega dealera o kodach błędów, proponuje
rozwiązania, a nawet zapobiega potencjalnym usterkom.

New Holland, oprac.red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *