Precyzyjna aplikacja gnojowicy od John Deere i Vogelsang

John Deere i Vogelsang rozpoczęły wspólny projekt promujący bardziej zrównoważone stosowanie nawozów organicznych. Połączenie sekcji kontroli John Deere i automatycznego systemu kontroli sekcji Comfort Flow Control (CFC) firmy Vogelsang umożliwia bardzo precyzyjne rozprowadzanie gnojowicy.

„Korzystamy z naszej wspólnej wiedzy, aby zapewnić roślinom niezbędne składniki odżywcze dzięki bardziej precyzyjnemu zastosowaniu nawozu płynnego” – mówi Alexander Berges, kierownik ds. Marketingu w Grupie Inteligentnych Rozwiązań John Deere Regionu 2. „Precyzyjne nawożenie organiczne ma znaczące zalety w stosunku do nawożenia mineralnego: poprawia bilans CO2 w produkcji rolnej i zmniejsza emisje amoniaku. Wyższe plony, bardziej równomierny wzrost roślin i ochrona cieków wodnych to kolejne korzyści tego rozwiązania.”

Harald Vogelsang, dyrektor zarządzający Vogelsang GmbH & Co, dodaje: „Specyficzne dla danego miejsca i oparte na potrzebach zastosowanie gnojowicy umożliwia nowoczesnemu rolnictwu bardziej zrównoważone działanie i promowanie triady: gospodarki, ekologii i akceptacji społecznej”.

Wspólny projekt technologiczny John Deere i Vogelsang pokazuje w praktyce, jak dokładnie można aplikować gnojowicę za pomocą nowego systemu BlackBird Vogelsang z automatycznym sterowaniem sekcji szerokości CFC i precyzyjnymi rozdzielaczami ExaCut ECQ. Sterownik sekcyjny John Deere obsługiwany za pomocą wyświetlacza 4. generacji w kabinie, automatycznie i precyzyjnie otwiera i zamyka poszczególne węże systemu w zależności od danych dotyczących pozycji GPS cysterny. Zmniejsza to do absolutnego minimum nakładki i błędy, a tym samym pozwala uniknąć nadmiernej lub niedostatecznej podaży roślinom składników odżywczych.

Vogelsang opracował także nową technologię zaworów, z miechami powietrznymi w wylotach węży urządzeń rozrzucających. Napompowane mieszki powietrzne zamykają poszczególne sekcje belki lub grupy sekcji belki, dzięki czemu operator może w celu zwolnienia odpowiednich wylotów węża wypuszczać powietrze. Ta elektropneumatyczna kontrola poszczególnych węży umożliwia szybkie i precyzyjne operacje przełączania. Belki aplikacyjne są dostępne w wersjach ze sterowaniem pojedynczym wężem lub ze sterowaniem wylotami węża połączonymi w sekcje.

Kontrola sekcji John Deere jest kompatybilna ze wszystkimi popularnymi satelitarnymi sygnałami korekcyjnymi, od darmowego SF1 po precyzyjny i powtarzalny sygnał RTK. Pozwala to w pełni automatycznie sterować maksymalnie 255 sekcjami belki z dokładnością do +/- 3 cm we wcześniej zdefiniowanych obszarach pola.

Tak precyzyjne aplikowanie gnojowicy jest możliwe dzięki pełnej integracji obu systemów z terminalem obsługowym John Deere umożliwia Section Control i CFC. Dodatkowa integracja czujnika nawozu HarvestLab 3000 umożliwia ciągły pomiar składników pokarmowych w gnojowicy, dzięki czemu można stosować nie tylko m3/ha, ale także kg/ha N, P i K, jak w przypadku nawozów mineralnych. Czujnik HarvestLab posiada certyfikat DLG do pomiaru dokładności za pomocą N i P, który gwarantuje tak wysoki poziom dokładności, co akredytowane laboratoria.

Poniżej film przedstawiający system precyzyjnego rozlewania gnojowicy opracowany dzięki współpracy John Deere i Vogelsang:

https://youtu.be/pF994yPuX3k

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *