Poznaj najlepszych rolników na Kujawach

Małgorzata i Zbigniew Augustynowie z powiatu wąbrzeskiego oraz Małgorzata i Artur Saganowscy (powiat bydgoski) to zwycięzcy tegorocznego konkursu Agricola – Syn Ziemi dla przedsiębiorczych i aktywnych społecznie rolników. Laureaci otrzymają okolicznościowe statuetki oraz nagrody pieniężne w wysokości do 10 tysięcy złotych.

– Agricola Syn Ziemi  konkurs, w którym wybieramy wyróżniających się rolników, promując jednocześnie nowoczesne metody gospodarowania na wsi. Rolnictwo to element naszej regionalnej kultury i połączenie tradycji ze współczesnością – zauważa marszałek Piotr Całbecki.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski we współpracy z Kujawsko-Pomorską Izbą Rolniczą. W konkursie wyróżniamy najbardziej przedsiębiorczych i aktywnych społecznie rolników z Kujaw i Pomorza, którzy uzyskują wysokie wyniki w produkcji rolnej, w codziennej pracy na roli i w gospodarstwie wykorzystują nowoczesne technologie, przestrzegają zasad ochrony środowiska, a także działają na rzecz społeczności wiejskiej.

W tegorocznej, piątej już, edycji konkursu wyłoniliśmy 27 kandydatów, spośród których kapituła wybrała 6 laureatów.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach:

– rolnictwo tradycyjne:

  • I miejsce – Małgorzata i Zbigniew Augustynowie (powiat wąbrzeski),
  • II miejsce – Karol Janiszewski ( powiat lipnowski),
  • III miejsce – Kazimierz Zabłocki (powiat żniński). 

–  innowacje w rolnictwie:

  • I miejsce – Małgorzata i Artur Saganowscy (powiat bydgoski),
  • II miejsce – Danuta i Sławomir Jabłońscy (powiat toruński),
  • III miejsce – Dariusz Głowacki (powiat żniński).

Kandydatów do konkursu zgłaszają samorządy terytorialne, związki i organizacje społeczno-zawodowe rolników, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz organizacje pozarządowe.

Urząd Marszałkowski woj. Kujawsko-Pomorskiego, red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *