Podsumowanie konkursów ekologicznych

Dziś odbyło się podsumowanie trzech konkursów zorganizowanych i przeprowadzonych z inicjatywy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Były to:

  • Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne,
  • Konkurs na najlepszego doradcę w zakresie rolnictwa ekologicznego,
  • Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym.

 

– Te konkursy mają jeden wspólny cel – promocję rolnictwa ekologicznego – podkreślił sekretarz stanu Ryszard Bartosik.

Wiceminister zwrócił uwagę, że rozwój rolnictwa ekologicznego stanowi jeden z ważniejszych priorytetów, dlatego też projekt Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) oraz Ramowy Plan Działań dla Żywności i Rolnictwa Ekologicznego w Polsce na lata 2021-2027 zawiera wiele interwencji oraz działań, które będą wspierały rozwój rolnictwa ekologicznego, przetwórstwa oraz rynku żywności ekologicznej w Polsce.

– Szanowni Państwo Laureaci – tak wiele wnosicie w rozwój rolnictwa ekologicznego. To Wy troszczycie się o zdrowy styl życia i prowadzicie swoje gospodarstwa w taki sposób, który jest przyjazny dla środowiska naturalnego – stwierdził sekretarz stanu Ryszard Bartosik.

Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne został zorganizowany już po raz 14. Po raz drugi zaś zorganizowany został konkurs na najlepszego doradcę w zakresie rolnictwa ekologicznego.

W tym roku swój debiut miał ostatni z konkursów – test wiedzy o rolnictwie ekologicznym, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół rolniczych.

Jak podkreślił dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego (CDR) w Brwinowie Ireneusz Drozdowski, zainteresowanie uczniów daje nadzieję, że rolnictwo ekologiczne będzie się dalej rozwijało, że będą rolnicy zainteresowani tym typem rolnictwa.

– Rolnik ekologiczny to rolnik, którego cechuje chęć ciągłego doskonalenia się, uczenia. To jest styl życia całej rodziny, która zajmuje się tym tematem – dodał dyrektor.

 

MRiRW, fot.MRiRW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *