Po Dniach Ziemniaka w Lubkowie

W miniony weekend odbyła się jedna z najważniejszych specjalistycznych imprez sektora rolno-spożywczego – Dni Ziemniaka. Tegoroczne targi zlokalizowane były w Lubkowie w woj. dolnośląskim.

Podczas targów odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą ponad 300 wystawców. Wśród nich byli przedstawiciele branż, które ściśle powiązane są z rynkiem ziemniaka. Uczestnicy imprezy mogli m.in. poznać najnowsze trendy w uprawie i nawożeniu roślin oraz przetestować specjalistyczny osprzęt maszynowy.


Znaczący udział w tegorocznych targach POTATO POLAND miał także ANWIL S.A., który był jednym z partnerów branżowych wydarzenia. Przedstawiciele włocławskiej spółki z Grupy ORLEN z dużym zaangażowaniem dzielili się z rolnikami swoją wiedzą w zakresie uprawy i nawożenia ziemniaka. Pytań ze strony odwiedzających było wiele. W szczególności dotyczyły one tego, jakie nawozy wybierać oraz czym sugerować się przy doborze odpowiednich dawek nawozu. Jest to temat ważny dla polskiego rolnika, ponieważ
odpowiednie nawożenie jest podstawą nowoczesnej technologii uprawy, która kształtuje wielkość i jakość plonu. Natomiast wzrastające wymagania ze strony konsumentów, sprawiają, że wyłącznie plon dobrej jakości, znajdzie przyszłych odbiorców.

Anwil, red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *