Piknik „Poznaj Dobrą Żywność”

Tłumy gości odwiedziły stoisko „Polska smakuje” zorganizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w trakcie pikniku „Poznaj Dobrą Żywność” na terenie Wyścigów Konnych na Służewcu. W wydarzeniu uczestniczyli Jacek Bogucki, Sekretarz Stanu w MRiRW oraz Witold Strobel, Dyrektor Generalny KOWR.

Piknik „Poznaj Dobrą Żywność” jest corocznym wydarzeniem promującym polską żywność organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym roku na wydarzeniu swoje produkty prezentowało prawie 100 firm. Byli to producenci, których wyroby otrzymały znak „Poznaj Dobrą Żywność”, a także wytwórcy produktów regionalnych, tradycyjnych, ekologicznych oraz produktów z oznaczeniami geograficznymi. Na pikniku obecni byli przedstawiciele ambasad i placówek dyplomatycznych mający swoje siedziby w Warszawie.

Na pikniku pojawiło się kilka tysięcy mieszkańców Warszawy i okolic ceniących polską zdrową żywność. To z myślą o nich na stoisku „Polska smakuje” przygotowano degustację świeżo wyciskanych soków. Faworytem był zielony sok z jarmużu, brokułu, natki pietruszki, jabłka i gruszki. Dzieciom szczególnie przypadły do gustu soki owocowe z dodatkiem malin i borówek. Na odwiedzających, oprócz świeżo wyciskanych soków, czekały również animacje dla dzieci oraz fotobudka.

Swoje stoiska miały też instytucje, organizacje i stowarzyszenia działające w obszarze rolnictwa, przetwórstwa, turystyki wiejskiej i agroturystyki oraz  instytucje branżowe, m.in. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie – Oddział w Krakowie, Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” czy też Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego.

 

KOWR, fot. KOWR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *