Pierwszy na świecie koncert, w którym zagrała…myjka wysokociśnieniowa

Firma Kärcher obchodziła uroczyście jubileusz 25 lat obecności na polskim rynku. W tym dniu, w pięknych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się nietypowy koncert.

Honorowymi gośćmi gali jubileuszowej był Johannes Kärcher, właściciel i równocześnie syn założyciela firmy Kärcher oraz Hartmut Jenner, Prezes Zarządu firmy Alfred Kärcher w Niemczech. W gronie gości nie zabrakło zarówno dyrektorów i zarządzających ważnymi dla Krakowa i Polski, instytucjami kultury i sportu, które jako mecenas lub sponsor Kärcher Sp. z o.o. wspiera od lat, jak i przedstawicieli wszystkich instytucji, agencji, usługodawców i dostawców wspomagających firmę w codziennej działalności biznesowej. Specjalnie witani byli właściciele i dyrektorzy firm, z którymi Kärcher Sp. z o.o. wiąże współpraca handlowa i dzięki którym produkty Kärcher trafiają do rąk polskich odbiorców. Nade wszystko uhonorowani zostali pracownicy Kärcher Sp. z o.o., niektórzy już na zasłużonej emeryturze, którzy są najważniejszymi budowniczymi sukcesów Kärcher w Polsce. Podczas uroczystości nie zabrakło niespodzianek. Jedną z nich było pierwsze na świecie wykonanie utworu na orkiestrę symfoniczną i …myjkę wysokociśnieniową. Gmach teatru wypełniły dźwięki Kaerchertino XXV opus 1., który to utwór specjalnie na tę okazję skomponował utalentowany kompozytor młodego pokolenia Pan Kamil Kruk.

Uroczystość rozpoczęła się w samo południe, granym na żywo, z III piętra widowni Teatru Słowackiego, hejnałem mariackim doskonale znanym każdemu odwiedzającemu Kraków i przemierzającemu Rynek Główny o pełnych godzinach dnia. Gdy wybrzmiał hejnał, a zabytkowa kurtyna H. Siemiradzkiego uniosła się w górę rozpoczęła się emisja filmu, raczej impresji filmowej  „25 lat Kärcher w Polsce”, prezentującej zaangażowanie firmy w mecenat kultury i sponsoring wydarzeń sportowych poprzez ukazanie wspólnych wartości, jakie łączą firmę Kärcher ze wspomaganymi instytucjami.

W dalszej części głos zabrał Dyrektor Kärcher Sp. z o.o. Jacek Olko. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę pracowników w sukcesie firmy i z nostalgią wspomniał o jej początkach, gdy w 1993 startowała zatrudniając wówczas tylko trzy osoby i zajmując jedno wynajęte pomieszczenie.

Wystąpienie  wygłosił także CEO firmy Alfred Kärcher SE & Co. KG Hartmut Jenner. Odniósł się on do wyjątkowych, wymagających uwarunkowań społecznych i historycznych, w których powstała i zaczynała się rozwijać firma. Docenił wkład i zaangażowanie pracowników. Pochwalił ich entuzjazm i pasję z jaką wykonują swoją pracę. Podkreślił także, że firma w 2017 już po raz czwarty z rzędu wygrywała  rywalizację i okazała się najlepszą ze wszystkich spółek Kärcher na świecie.  

Podczas dalszej części gali wyróżnienia odebrali pracownicy z długoletnim stażem: 25 i 10 lat w firmie.  Wśród uhonorowanych znalazł się także, pełniący funkcję Dyrektora Zarządu od początku istnienia spółki, Jacek Olko.

Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą maestro Pawła Przytockiego.  W monumentalnych wnętrzach Teatru rozbrzmiewały działa takich klasyków jak: Bach, Schumann, Vivaldi, Mozart czy Moniuszko. Wyjątkową postawę firmy, jej otwartość na nowe idee pokazał najlepiej utwór, który tego dnia miał swoją światową premierę. Był to pierwszy na świecie utwór na orkiestrę symfoniczną i myjkę wysokociśnieniową. Urządzenie K7 Full Control zabrzmiało wraz ze skrzypcami, wiolonczelami i altówkami tworząc niesamowitą, porywająca i nowatorską muzykę. Kompozytorem Kearchertino XXV opus 1 jest Kamil Kruk, reprezentant młodego pokolenia twórców, który zdobył już uznanie i liczne wyróżnienia za swoje kompozycje (m.in. podczas Festiwalu Warszawska Jesień).

Jubileuszową galę uzupełnił bankiet w foyer Teatru, przygotowany przez, znaną nie tylko krakowskim koneserom smaku, Restaurację Willa Decjusza.

Zapewniając już od ćwierćwiecza polskim użytkownikom rozwiązania służące utrzymaniu czystości w domach, firmach, obiektach i przestrzeniach użyteczności publicznej, a także w wielkich zakładach przemysłowych,  Kärcher Sp. z o.o. czyni to w sposób zrównoważony, w zgodzie z istotnymi dla wszystkich odbiorców wartościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *