Pięć najlepiej sprzedających się używanych pojazdów i maszyn użytkowych

TRADUS, internetowy portal używanych pojazdów i maszyn ciężkich o zasięgu globalnym, analizując dane zebrane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, wyróżnił 5 najlepiej sprzedających się maszyn w kategorii budownictwa, transportu i rolnictwa.

TRADUS to jedna z wiodących platform handlowych dla używanych pojazdów i maszyn ciężkich. W swoich zasobach ma ponad 75 tys. ofert samochodów ciężarowych, ponad 60 tys. ogłoszeń rolniczych i prawie 42 tys. ofert sprzętu budowlanego. Na podstawie danych sprzedażowych firma przygotowała ranking najpopularniejszych maszyn budowlanych, transportowych i rolniczych. Analiza pokazuje, którzy producenci i jakie modele pojazdów cieszą się największym powodzeniem.

1. Transport: 3 typy pojazdów od Mercedes-Benz w pierwszej piątce

Wprowadzony w 1995 roku, Mercedes-Benz Sprinter został wybrany „Vanem roku”. Do dziś nie przestaje być popularny i ciągle jest prawdziwym bestsellerem. Modele Sprinter są obecnie najbardziej poszukiwanymi w kategorii Transport na platformie TRADUS, a zaraz za nimi znajduje się Ford Transit i Iveco Daily. Często poszukiwane są także cięższe pojazdy. Wśród nich najpopularniejszy jest Mercedes-Benz Actros, który uplasował się na czwartym miejscu w ogólnej klasyfikacji kategorii Transport.

1. miejsce: Mercedes-Benz Sprinter
2. miejsce: Drugie miejsce Ford Transit
3. miejsce: Iveco Codziennie Iveco Daily
4. miejsce: Mercedes-Benz Actros Mercedes-Benz Actros
5. miejsce: Mercedes-Benz Vito

2. Rolnictwo: Różnorodność produktów – rolnicy są wymagający

Marka Fendt jest bardzo popularna wśród rolników i zajmuje pierwsze miejsce na liście. Zaraz po niej pojawia się Massey Ferguson, który oferuje duży wachlarz produktów. W zwycięskim rankingu znalazły się także marki takie jak New Holland, Kubota oraz John Deere:

1. miejsce Fendt Farmer
2. miejsce Massey Ferguson MF
3. miejsce Nowa Holandia T
4. miejsce Kubota M
5. miejsce John Deere 6230

3. Budowa: Dominują minikoparki i urządzenia rodem z Japonii

Koparko-ładowarka JCB, która zadebiutowała na rynku w 1953 r., zajmuje pierwszą pozycję w czołowej piątce w kategorii Budownictwo. Ładowarki kołowe Volvo cieszą się niewiele mniejszym zainteresowaniem i zajmują drugie miejsce. Na pozycjach 3, 4 i 5 dominują japońskie koparki Minni, które niewątpliwie są teraz w modzie:

1. miejsce JCB 1-3
2. miejsce Volvo L
3. miejsce Hitachi ZX
4. miejsce Komatsu PC
5. miejsce Kubota KX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *