Phil Hogan będzie na FSM

Phil Hogan, unijny Komisarz do spraw rynków rolnych w Polsce będzie rozmawiał o przyszłości europejskiego i światowego mleczarstwa (18-20.X.2017)

18 października rozpocznie XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, największa w tej części Europy spotkanie branży mleczarskiej. W tym roku będzie to wyjątkowa konferencja, bo z udziałem unijnego komisarza ds. Rolnictwa Phila Hogana, dyrektora DG Agri Jerzego Plewy, ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, ministrów i wiceministrów rolnictwa z wielu unijnych krajów.

W konferencji udział weźmie około 250 uczestników, w tym m.in. 21 prelegentów, 31 panelistów, szefowie firm mleczarskich z całego świata, w tym Nowej Zelandii. Radcowie Rolni akredytowani w Polsce, szefostwo największych europejskich organizacji branżowych, przedstawiciele wielu rządów i osoby decydujące o przyszłości rynku mleka.

Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem 9 instytucji, m.in. Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Polskiej Izby Mleka czy Ambasady Nowej Zelandii. Ponadto tegoroczna edycja objęta jest patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztofa Jurgiela.

– Pierwszy raz na taką konferencję przyjadą osoby decydujące o rozwoju i przyszłości europejskiego rynku mleka, gdzie będziemy dyskutować o zmianach po Brexicie, umowach o wolnym handlu i kierunkach rozwoju sektora. To ogromne wyróżnienie dla polskiego sektora mleczarskiego – mówi Agnieszka Maliszewska, organizator Forum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *