Partnerstwo dla sukcesu w uprawie rzepaku – innowacyjne odmiany

Podczas corocznej konferencji prasowej poświęconej uprawie rzepaku eksperci firmy Bayer zaprezentowali nowości z szerokiego portoflio odmian nasiennych innowacyjnej marki Dekalb. Hasłem spajającym poszczególne punkty agendy wydarzenia było „Partnerstwo dla sukcesu w uprawie rzepaku: od zdrowotności do wysokich plonów”.

Rzepak to jedno z kluczowych źródeł oleju jadalnego na świecie i najważniejsza roślina oleista w Polsce. Bayer w rozwoju oferty dla tego segmentu skupia się na dostarczeniu polskim rolnikom odmian o bardzo wysokim i stabilnym poziomie plonowania, znakomitej zimotrwałości oraz o podwyższonej odporności na pękanie łuszczyn i osypywanie się nasion. Wynika to z przekonania, że czynnikiem decydującym
o sukcesie uprawy rzepaku, na który mamy pełen wpływ, jest wybór odpowiedniej odmiany, odpornej na warunki klimatyczno-pogodowe oraz choroby upraw charakterystyczne dla danego regionu. Zapewnienie zdrowotności nasion rzepaku to pierwszy krok do uzyskania wysokich plonów.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

W sezonie 2021 Bayer prezentuje dalsze etapy rozwoju odmian mieszańcowych rzepaku ozimego: DK Excited i DK Exima –zarejestrowanych w roku ubiegłym i przyjętych z dużym zadowoleniem rolników – oraz wprowadza kolejne innowacje: DK Plasma i DK Immortal CL, rozszerzając i różnicując portfolio marki Dekalb.Eksperci Bayer dzielą się również szczegółami dotyczącymi innowacyjnych zapraw nasiennych Buteo Start oraz Scenic Gold, które zapewniają nasionom ochronę przed szkodnikami i chorobami grzybowymi. Odmiany z portfolio marki Dekalb są zróżnicowane pod względem najważniejszych cech użytkowych. Każdy rolnik, w zależności od warunków glebowo-klimatycznych, stosowanej technologii i dostępnego parku maszynowego, może wybrać produkt spełniający indywidualne wymagania, zwiększając swoje szanse na otrzymanie większych plonów.

Bayer, oprac.red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *