Partnerstwo dla sukcesu w uprawie rzepaku – innowacyjne odmiany

Podczas corocznej konferencji prasowej poświęconej uprawie rzepaku eksperci firmy Bayer zaprezentowali nowości z szerokiego portoflio odmian nasiennych innowacyjnej marki Dekalb. Hasłem spajającym poszczególne punkty agendy wydarzenia było „Partnerstwo dla sukcesu w uprawie rzepaku: od zdrowotności do wysokich plonów”.

Rzepak to jedno z kluczowych źródeł oleju jadalnego na świecie i najważniejsza roślina oleista w Polsce. Bayer w rozwoju oferty dla tego segmentu skupia się na dostarczeniu polskim rolnikom odmian o bardzo wysokim i stabilnym poziomie plonowania, znakomitej zimotrwałości oraz o podwyższonej odporności na pękanie łuszczyn i osypywanie się nasion. Wynika to z przekonania, że czynnikiem decydującym
o sukcesie uprawy rzepaku, na który mamy pełen wpływ, jest wybór odpowiedniej odmiany, odpornej na warunki klimatyczno-pogodowe oraz choroby upraw charakterystyczne dla danego regionu. Zapewnienie zdrowotności nasion rzepaku to pierwszy krok do uzyskania wysokich plonów.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

W sezonie 2021 Bayer prezentuje dalsze etapy rozwoju odmian mieszańcowych rzepaku ozimego: DK Excited i DK Exima –zarejestrowanych w roku ubiegłym i przyjętych z dużym zadowoleniem rolników – oraz wprowadza kolejne innowacje: DK Plasma i DK Immortal CL, rozszerzając i różnicując portfolio marki Dekalb.Eksperci Bayer dzielą się również szczegółami dotyczącymi innowacyjnych zapraw nasiennych Buteo Start oraz Scenic Gold, które zapewniają nasionom ochronę przed szkodnikami i chorobami grzybowymi. Odmiany z portfolio marki Dekalb są zróżnicowane pod względem najważniejszych cech użytkowych. Każdy rolnik, w zależności od warunków glebowo-klimatycznych, stosowanej technologii i dostępnego parku maszynowego, może wybrać produkt spełniający indywidualne wymagania, zwiększając swoje szanse na otrzymanie większych plonów.

Bayer, oprac.red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *