Pałuckie Targi Rolne i Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych

    XXII Pałuckie Targi Rolne i XVI Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbędą się w dniach 25-26 sierpnia 2018 r. na terenie inwestycyjnym Grupy Arche przy ul. Kl Janickiego.

     Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie. Gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.
     Pałuckie Targi Rolne odbywają się zawsze pod koniec sierpnia: w sobotę między godzinami 10.30 a 18.00, a w niedzielę – między 9.00 a 17.15. Przez 20 lat odbywały się na plaży nad Jeziorem Czaple w Żninie, a od ubiegłego roku mają nową lokalizację i odbywają się nad drugim żnińskim jeziorem – Jeziorem Dużym.
     Targi organizuje Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan z pomocą firm: Inter-Vax Danuty i Wacława Górnych, Biura Usług Reklamowych Olejnik, Zofii Kozłowskiej – rolnika z Januszkowa oraz Urzędu Miejskiego w Żninie. We współpracę organizacyjną zaangażowani są także Grupa Arche oraz Regionalne Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Drobnego Inwentarza.
     Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest od roku 2003 – w tych samych terminach, co Pałuckie Targi Rolne i przez tych samych organizatorów, powiększonych o Starostwo Powiatowe w Żninie.
     Na Pałuckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych wystawiane są króliki, drób, gołębie, szynszyle i inne drobne zwierzęta. Kwalifikację zwierząt na wystawę prowadzą związki hodowców, ocena dokonywana jest przez wyspecjalizowane komisje. Najlepsze i najładniejsze zwierzęta otrzymują tytuły czempionów, a ich właściciele i hodowcy dostają puchary.
     Podczas targów jest także wręczany puchar publiczności oraz puchary dla firm, które prezentują najciekawszą ofertę w poszczególnych branżach.
     Więcej informacji na stronie www.palukitv.pl.
Program Pałuckich Targów Rolnych
Sobota, 25 sierpnia 2018
10.30 – otwarcie Targów
15.00 – ogłoszenie championów Wystawy Drobnego Inwentarza
16.30 – pierwsze losowanie nagród dla publiczności
18.00 – zakończenie pierwszego dnia Targów
19.00 – rozdanie pucharów wystawcom – scena na Rynku
Niedziela, 26 sierpnia 2018
9.00 – początek drugiego dnia Targów
12.00 – rozdanie dyplomów uczestnictwa w Wystawie Drobnego Inwentarza
13.15 – drugie losowanie nagród dla publiczności
16.45 – trzecie losowanie nagród dla publiczności
17.00 – wręczenie nagrody publiczności Pałuckich Targów Rolnych
17.15 – zakończenie Targów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *