Ostatnia szansa, by podyskutować o szansach i zagrożeniach europejskiego oraz światowego rynku mleka

Forum Spółdzielczości Mleczarskiej będzie niepowtarzalną okazją, by posłuchać o aktualnym stanie sektora mleczarskiego w kontekście realizowanej i planowanej polityki. Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie gościem tegorocznej edycji Forum i opowie o sytuacji na polskim rynku mleka. Przedstawiciel Ministerstwa Francji poruszy tematy związane z sytuacją na unijnym rynku mleka z perspektywy Francji. Dyrektor ds. Analiz Mleczarskich w IFCN AG opowie zaś o rozwoju światowych trendów i perspektyw sektora mleczarskiego. Jednym z czołowych wątków podejmowanych podczas debat będzie także światowy handel produktami mlecznymi oraz umowy o wolnym handlu.

Przygotowany został również specjalny panel poświęcony Wspólnej Polityce Rolnej (WPR). Eksperci będą dyskutować o wyzwaniach i uwarunkowaniach związanych z WPR. Czy reforma Wspólnej Polityki Rolnej oznacza reformę unijnego sektora mleczarskiego?

„Jest mi niezmiernie miło, iż podczas Forum poruszane są ważne zarówno dla polskiego, jak i światowego mleczarstwa tematy. Świadczy to o potędze konferencji, z czego jestem zadowolona.”- mówi Agnieszka Maliszewska, organizator Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

Konferencja w Serocku będzie też doskonałym miejscem dla prezesów spółdzielni mleczarskich oraz firm związanych z przemysłem mleczarskim do wymiany opinii oraz doświadczeń dotyczących m.in. zdobywania nowych rynków zbytu czy też inwestowania w przyszłość przedsiębiorstwa.

Jest jeszcze szansa, by w tak zacnym gronie ekspertów uczestniczyć w dyskusjach na temat przyszłości sektora mleczarskiego. Trzeba się jednak pospieszyć. Do XVI Forum Spółdzielczości Mleczarskiej można się zgłaszać jeszcze tylko do 10 września br. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na oficjalnej stronie internetowej konferencji: www.forum-mleczarskie.org

Zostało tylko kilka wolnych miejsc ! Konferencja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem z uwagi na liczbę znamienitych prelegentów oraz kluczowe tematy dotyczące polskiego i światowego mleczarstwa.

 

Biuro Organizacyjne Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *