Osadkowski nagrodzony na Krajowych Dniach Ziemniaka

Krajowe Dni Ziemniaka w Nidzicy to największa i jedna z najważniejszych imprez poświęconych branży ziemniaczanej w naszym kraju. Podczas tegorocznej edycji, która miała miejsce w weekend 23-25 sierpnia, Artur Śliz w imieniu firmy Osadkowski SA odebrał Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za Innowacyjny Produkt Krajowych Dni Ziemniaka Nidzica 2019. Nagrodzonym produktem jest Barrier Si-Ca.

Nagrodzony przez Mistra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego produkt, czyli Barrier Si-Ca jest jednym z trzech elementów proponowanej przez firmę Osadkowski SA innowacyjnej technologii w uprawie ziemniaka.

 

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

 

Zastosowanie technologii, w skład której wchodzi Barrier Si-Ca zapewnia lepszy rozwój systemu korzeniowego, efektywniejsze wykorzystanie składników pokarmowych, a także poprawę właściwości gleby. Ponadto celem działania technologii jest większa ilość zawiązanych bulw, zdrowsze rośliny, oraz bulwy wyrównane pod względem wielkości. Dzięki zastosowaniu proponowanej technologii rolnik może spodziewać się zarówno wyższego plonu, jak i lepszej trwałości pozbiorczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *