Orlen wspiera OSP

2200 wniosków wpłynęło do Fundacji ORLEN DAR SERCA w odpowiedzi na kolejną edycję „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych”. PKN ORLEN na wsparcie strażaków do tej pory  przekazał już ponad 12 milionów złotych. Podsumowanie dotychczasowych działań i prowadzonej akcji naboru wniosków do tegorocznego programu grantowego odbyło się w Rypinie, gdzie funkcjonuje jedna z najstarszych w Polsce jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej ze 138-letnią tradycją. W wydarzeniu udział wzięli Premier Mateusz Morawiecki,  ministrowie Joachim Brudziński i Jan Krzysztof Ardanowski oraz komendant Państwowej Straży Pożarnej Generał Leszek Suski.
 

Wasze akcje to są bohaterskie działania. Takich działań w całej Polsce było w ubiegłym roku pół miliona, więc można powiedzieć, że co minutę gdzieś w Polsce, straż pożarna wyrusza na akcję. Życzę wszystkim, żeby tak jak w roku 2018, który dla interweniujących strażaków zakończył się dobrze, nie było śmiertelnych wypadków. Oby kolejne wasze wyjazdy na ratunek zawsze kończyły się szczęśliwym powrotem – powiedział Premier Mateusz Morawiecki.
 
Poświęcenie strażaków i ich bezinteresowna służba na rzecz społeczeństwa są nie do przecenienia. PKN ORLEN przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa, a jednym z jego gwarantów są strażacy. Dlatego nasze wsparcie dla jednostek straży pożarnej traktujemy jako inwestycję, ale również długoterminowe zobowiązanie. Kontynuujemy program grantowy, z którego środki umożliwiają zakup niezbędnego sprzętu do codziennej pracy strażaków. Od początku roku 100 tys. strażaków OSP, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego może korzystać z rabatów na stacjach ORLENu – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.
 
PKN ORLEN w ramach „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych” systematycznie przekazuje środki finansowe. 12 milionów złotych, które trafiło do straży pożarnej do tej pory zainwestowano m.in. w sprzęt przeciwpożarowy, ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego, sprzęt ratownictwa drogowego i technicznego, ratownictwa medycznego, ratownictwa chemicznego, ekologicznego oraz wysokościowego. Nabór wniosków do tegorocznej edycji programu zakończył się 4 maja br.
 
Dodatkowo, od 1 stycznia br. obowiązuje program lojalnościowy PKN ORLEN skierowany do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej należących do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Uprawnia on do indywidualnego korzystania przez członków tej formacji z rabatu w wysokości 8 gr brutto za 1 litr paliwa na stacjach ORLEN oraz na stacjach BLISKA. Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród strażaków – do tej pory skorzystała z niego niemal połowa uprawnionych – od początku trwania programu użytych przynajmniej raz zostało ponad 43 tys. kart. Tylko w marcu br. wolumen sprzedanych paliw w związku z programem dla OSP wyniósł 2,33 mln litrów.
 
Według danych MSWiA do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego należy ok. 4,4 tys. jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Z kolei do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych uprawnionych jest ponad 100 tys. członków tych jednostek. Dla PKN ORLEN oznacza to wysoki potencjał do zwiększenia wolumenów sprzedaży na stacjach paliw.
 
Ochotnicza Straż Pożarna w Rypinie ma jedną z najdłuższych tradycji spośród wszystkich jednostek w Polsce, stąd wybór tej miejscowości na organizację wydarzenia podsumowującego aktywności PKN ORLEN w zakresie wsparcia straży pożarnej. Jednostka OSP w tym mieście działa już od 138 lat. PKN ORLEN wraz z Fundacją ORLEN DAR SERCA, doceniając pracę OSP na rzecz społeczeństwa, wyróżnił jednostki z ponad 100-letnią tradycją. Wręczono symboliczne czeki na kwotę 20 tys. zł czterem jednostkom: z Rypina (138 lat), OSP Trąbin (109 lat), OSP Sadłowo (109 lat) oraz OSP Skrwilno (102 lata). Wyróżniono także strażaków OSP z powiatu rypińskiego z najdłuższym stażem. Wydarzenie w Rypinie było też okazją do wręczenia nagród dla laureatek wojewódzkiego turnieju wiedzy o straży pożarnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *