Opony Continental w Valtrze

Continental nawiązał współpracę z firmą Valtra, fińskim producentem ciągników rolniczych. To pierwsza marka, która w montażu fabrycznym będzie stosować opony radialne Continental. Już od października br. nowe ciągniki Valtra serii A będą dostępne z oponami Tractor70 oraz Tractor85. Obecnie produkty Continental oferowane są przez Valta Unlimited Studio.
Ogumienie Continental będzie dostępne w dodatkowych opcjach wyposażenia ciągników kompaktowych i sadowniczych. Wprowadzenie nowych opon do fabrycznego montażu w maszynach Valtra poprzedziły wspólne testy terenowe.

Bezpieczeństwo, wydajność oraz komfort na pokrytym śniegiem i lodem gruncie to czynniki o kluczowym znaczeniu dla naszych skandynawskich klientów. Poza tym na rynku europejskim dużym zainteresowaniem cieszą się innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Nowa gama opon marki Continental doskonale wpisuje się w ten trend, a także spełnia wymagania naszych klientów. Ogumienie zapewnia wysoki poziom komfortu podczas jazdy po utwardzonych nawierzchniach, a także dobrą przyczepność w terenie, dzięki zredukowanemu ciśnieniu w oponie.

Marko Ojalehto, specjalista ds. marketingu produktów w firmie Valtra
Innowacyjna technologia N.flex i konstrukcja stopki
Opony radialne Continental Tractor70 i Tractor85 wyróżnia innowacyjna technologia N.flex oraz specjalna budowa stopki. Wykorzystany w karkasie nylon jest zdecydowanie bardziej elastyczny, a jednocześnie bardziej stabilny wymiarowo niż inne podobne materiały. Dzięki temu zapewnia lepsze tłumienie wstrząsów, a przez to większy komfort jazdy. Jednocześnie zapobiega tymczasowemu odkształceniu opony oraz powstawaniu spłaszczeń bieżnika po dłuższym postoju. Istotna jest również konstrukcja stopki wykonana z jednego kawałka drutu, która sprawia, że ogumienie jest wyjątkowo wytrzymałe i łatwiejsze w montażu. Może również pracować przy niższych ciśnieniach, przez co mniej obciąża glebę. Nawet przy wysokich siłach trakcyjnych opony radialne Continental zapewniają minimalne uślizgi oraz większą powierzchnię styku opony z podłożem.

Opony w ciągnikach rolniczych poddawane są próbom wytrzymałości przy każdym uruchomieniu silnika. W naszej nowoczesnej fabryce w Lousado opracowaliśmy nowy typ nylonowego karkasu, który zapewnia ich wyjątkową trwałość. Płaskie drogi, wyboiste ścieżki, błotniste pola – dzięki nowej technologii N.flex opony Continental są zaprojektowane, aby sprostać każdemu wyzwaniu. Wygrywają nawet w starciu z kamienistą nawierzchnią, absorbując wszelkie nierówności i rozkładając je równomiernie na całej powierzchni bieżnika.

Marcin Cywiński, menedżer ds. sprzedaży opon specjalistycznych w Continental Opony Polska
Wszystkie opony rolnicze marki Continental produkowane są w nowej fabryce w Lousado w Portugalii. Jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów, do którego przylega też ośrodek badawczo-rozwojowy, gdzie toczą się prace nad nowymi produktami, które są trwalsze, bardziej wydajne, mniej szkodliwe dla upraw i zapewniają wysoki komfort pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *