Ogrodzenia zapachowe zatrzymają migrację dzików?

Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Wielkopolskiego z 11.02.2022 r. na terenie województwa wielkopolskiego powstaną ogrodzenia zapachowe zatrzymujące lub ograniczające migrację dzików. Ma to na celu zahamowanie rozprzestrzenienia się afrykańskiego pomoru świń (ASF) w naszym regionie.

Nadleśniczym Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe w: Obornikach, Pniewach, Łopuchówku, Konstantynowie, Piaskach, Jarocinie i Krotoszynie, nakazano wykonanie ogrodzeń zapachowych przy użyciu repelentów o działaniu odstraszającym dziki w terminie do dnia 10 marca 2022 r. Ogrodzenia te muszą być utrzymane do dnia 10 września 2022 r.

Rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego określa również, iż ogrodzenia zapachowe należy wykonać w pasie o szerokości 2 metrów, a także że nie wykonuje się ich na obszarze zwartej zabudowy mieszkaniowej, w linii istniejących ogrodzeń lub innych przeszkód uniemożliwiających przemieszczanie się dzików. W załącznikach do rozporządzenia określono szczegółowo na mapie przebieg ogrodzeń w poszczególnych nadleśnictwach.

 

 

 

WIR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *