O rolnictwie ekologicznym w Senacie

Centrum Informacyjne Senatu informuje, że we wtorek 13 kwietnia br. o godz. 10.00 w sali nr 217 w Senacie z inicjatywy przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi senatora Jerzego Chróścikowskiegoodbędzie się konferencja „Przyszłość rolnictwa ekologicznego po 2022 roku”.

Uczestnicy konferencji będą dyskutować nt. produkcji żywności wysokiej jakości, łączącej najkorzystniejsze dla środowiska praktyki, wysoki stopień różnorodności biologicznej, ochronę zasobów naturalnych, stosowanie wysokich standardów dotyczących dobrostanu zwierząt i metodę produkcji preferującą użycie naturalnych substancji. Przedstawiony zostanie stan obecny i uwarunkowania prawne, w ramach których produkowana jest żywność ekologiczna. Na konferencji poruszona też zostanie kwestia opłacalności produkcji zdrowej żywności oraz przepisów dotyczących rolnictwa ekologicznego, które będą obowiązywać po 2022 roku. Będzie także mowa o założeniach Zielonego Ładu przewidujących wzrost produkcji ekologicznej do 25 proc. do 2030 roku.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele administracji rządowej, jednostek certyfikujących w rolnictwie ekologicznym, związki i organizacje rolnicze, a także eksperci i rolnicy.

Konferencja będzie transmitowana na stronie internetowej Senatu oraz na kanałach Senatu w mediach społecznościowych.

Senat RP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *