NSK zaprezentuje na targach Agritechnica 2019 nowe zespoły łożyskowe

Na wystawie Agritechnica 2019 organizowanej w Hanowerze w dniach od 10 do 16 listopada br. firma NSK zaprezentuje serie łożysk tocznych opracowanych od podstaw pod kątem zastosowania w maszynach rolniczych. Produkty te obejmują wytrzymałe zespoły łożyskowe z serii J-Line, gotowe do instalacji zespoły piast Agro (Agri Disc Hub) dla maszyn uprawowych i liczne przykłady niestandardowych łożysk tocznych opracowanych we współpracy z producentami OEM obsługującymi sektor rolniczy
 

Maszyny rolnicze stanowią tradycyjnie jedną z najważniejszych branż przemysłu dla NSK. Łożyska toczne używane w tego typu zastosowaniach są narażone na ekstremalne warunki pracy, gdzie powszechnie występuje pył, wilgoć, żrące nawozy oraz wysokie obciążenia mechaniczne. Łożyska dla tego sektora zostały odpowiednio opracowane przez NSK w oparciu o dekady doświadczenia i wiedzy technicznej firmy.

Na tegorocznej wystawie Agritechnica w centrum uwagi znajdzie się seria J-Line, która została wprowadzona na rynek na początku 2019 r. Te zespoły łożyskowe Self-Lube® są zgodne ze standardem JIS (Japanese Industrial Standard) i są dostępne w sześciu popularnych typach opraw ze średnicami otworów od 12 do 90 mm. Dzięki swojej solidnej konstrukcji i doskonałej charakterystyce uszczelnienia łożyska J-Line są stosowane przez coraz większą liczbę producentów maszyn rolniczych.

Kolejnym wyróżnionym produktem będą zespoły piast Agro (Agri Disc Hubs): dwurzędowe łożyska kulkowe skośne z dzielonym pierścieniem wewnętrznym, który przenosi wysokie siły osiowe i boczne. Piasty Agro są umieszczone w gotowych do montażu solidnych oprawach o indywidualnie określonych przez odbiorców wymiarach przyłączeniowych. Wyposażono je również w specjalne uszczelki odporne na ciężkie warunki pracy. Głównym obszarem zastosowań tych produktów są maszyny uprawowe, takie jak krótkie brony talerzowe, jak również siewniki i maszyny do nawożenia.

Firma NSK wykorzysta ponadto wystawę do prezentacji swoich możliwości produkcyjnych. Zakład NSK w Munderkingen (Niemcy) został założony w 1954 r. jako instalacja produkcyjna łożysk tocznych dla wiodącego producenta maszyn rolniczych. W następstwie przejęcia zakładu przez NSK w 1990 r. wprowadzono bardzo elastyczne instalacje produkcyjne, które umożliwiły wytwarzanie nawet niedużych partii indywidualnie dopasowanych łożysk tocznych o dużej wydajności – przykłady tych produktów zostaną pokazane na targach.

Na stoisku pojawią się również maszyny wyposażone w łożyska NSK lub eksponaty podkreślające instalację łożysk – np. krótkie brony talerzowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *