Nowy podręcznik do mechanizacji rolnictwa dla uczniów szkół średnich

„Systemy agrotroniczne” – trwają prace nad podręcznikiem z mechanizacji rolnictwa – nowa inicjatywa Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych
Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, która jest największą organizacją branżową zrzeszającą producentów, importerów i dealerów maszyn, odpowiadając za zapotrzebowanie branży oraz widząc potrzeby edukacyjne podjęła się wydania podręcznika, z tematyki mechanizacji rolnictwa.

Podręcznik powstaje pod roboczym tytułem pt. „Systemy agrotroniczne”. Autorem prowadzącym jest dr hab. Adam Ekielski. Publikacja ta w bardzo zwartej i przejrzystej formie przedstawi zagadnienia związane z układami mechatronicznymi stosowanymi w rolnictwie. Całość będzie napisana zgodnie z najnowszym programem nauczania oraz w porozumieniu z producentami i dealerami maszyn rolniczych oraz nauczycielami akademickimi, a tym samym stanowić będzie cenne źródło informacji dla uczniów i studentów, jak również konstruktorów, technologów i mechaników.
Z początkiem nowego roku szkolnego na stronie www.pigmiur.pl zostanie uruchomiona aplikacja umożliwiająca pobranie pierwszego rozdziału pt. „Elementy systemów mechatronicznych”. Publikacja pełnego e-booka planowana jest na początek 2019 roku.
Podczas tegorocznej wystawy AGRO SHOW w Bednarach, w piątek 21 września 2018r. będzie miała miejsce prezentacja pierwszego rozdziału podręcznika, a także odbędzie się debata z udziałem autora pt. „Agrotronik – zawód z dużymi perspektywami? Czy warto kształcić się w tym kierunku, szanse na rynku pracy”. W debacie wezmą również udział przedsiębiorcy i urzędnicy z ministerstwa. Do dyskusji zaproszeni zostaną także przedstawiciele mediów, nauczyciele przedmiotu oraz uczniowie.

 

 

 

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *