Nowy LEXION 2. generacji

CLAAS prezentuje drugą generację kombajnów LEXION. Dostępne jest siedem maszyn hybrydowych i sześć modeli z wytrząsaczami z silnikiem o mocy od 313 KM do 790 KM, aby spełnić wymagania użytkownika z zakresu charakterystyki eksploatacyjnej oraz jakości słomy. Za sprawą APS SYNFLOW HYBRID oraz APS SYNFLOW WALKER, zarówno maszyny hybrydowe, jak i z wytrząsaczami są wyposażone w nowe zespoły młócące, które są zarówno niezwykle skuteczne, jak i efektywne. System wspomagania operatora CEMOS AUTOMATIC w nowym kombajnie LEXION 2. generacji zapewnia jeszcze wyższy poziom funkcjonalności, poprzez automatyczne i inteligentne sterowanie i optymalizację ustawień maszyny. Wyposażony w nowy podłokietnik, CEBIS posiada teraz ekran dotykowy i oferuje bardziej zintegrowane funkcje oraz maksymalny poziom łatwości w obsłudze. Nowa koncepcja napędu z kilkoma pasami napędowymi zapewnia maksymalny poziom niezawodności i pełnej gotowości maszyny do pracy.

Skuteczny dzięki nowym zespołom młócącym
Nowe zespoły młócące APS SYNFLOW HYBRID oraz APS SYNFLOW WALKER zapewniają znacznie lepszą charakterystykę pracy w zakresie omłotu i oddzielania. Obecnie oba nowe układy współpracują z bębnem młócącym o średnicy 755 mm z 10 cepami. APS SYNFLOW WALKER (kombajny wytrząsaczowe) posiadają nowy, dodatkowy bęben separujący, o średnicy 600 mm za bębnem młócącym. Nowy zespół młócący umożliwia uzyskanie wydajności do 25% wyższej w porównaniu z dotychczasową serią kombajnów wytrząsaczowych LEXION.
W przypadku mechanizmy młocącego APS SYNFLOW HYBRID, średnica bębna podającego została zwiększona do 600 mm w celu zapewnienia optymalnego przepływu plonu do rotorów.
Opcje nowego zbiornika na ziarno o pojemności do aż 18.000 litrów i rekordowej szybkości rozładunku do 180l/s przyczyniają się do podniesienia wydajności rozładunku.

Precyzja dzięki zaawansowanej technologii
I w tym przypadku nowy LEXION, CEMOS AUTOMATIC dokonuje automatycznej regulacji ustawień maszyny w celu uzyskania optymalnej wydajności i jakości omłotu.
Nowym rozwiązaniem jest również FIELD SCANNER prowadzący maszynę wzdłuż brzegu łanu lub ścieżki przejazdowej. Wbudowany w dach kabiny, wykorzystuje sygnał wykrywania przedpola i w dopasowaniu do szerokości przyrządu prowadzi odpowiednio maszynę.
Nowy QUANTIMETER może kalibrować z poziomu kabiny i dokonywać pomiaru bez konieczności znajomości ciężaru tysiąca ziaren.
DYNAMIC POWER jest obecnie dostępny również w kombajnie LEXION i dokonuje on elastycznej regulacji mocy silnika zgodnie z warunkami pracy.

Komfortowy za sprawą nowej kabiny
Projekt nowej kabiny zapewnia operatorowi więcej przestrzeni i jeszcze wyższą dźwiękoszczelność. Nowy podłokietnik jest wyposażony w regulowany terminal ekranu dotykowego CEBIS i bardzo dużą liczbę wbudowanych funkcji, a tym samym pozwala na szybką, intuicyjną obsługę maszyny.
Wiele funkcji, takich jak zmiana zakresu prędkości obrotowej bębna młócącego lub rozdrabniacza słomy można uruchamiać z kabiny. Prosta procedura wymiany klepiska, pozwala na szybkie dopasowanie maszyny do różnych zastosowań.
Zwiększony kąt obrotu sprawia, że rura do opróżniania jest doskonale widoczna z kabiny. W nowych kombajnach LEXION 2. generacji dostęp do zbiornika ziarna jest jeszcze łatwiejszy, aby dokonać bez użycia narzędzi regulacji przysłon ślimaków wygarniających.
Niemalże wszystkie nowe modele LEXION 2. generacji są dostępne z napędem gąsienicowym TERRA TRAC. Osiągać mogą one maksymalną prędkość 40 km/h przy zapewnieniu maksymalnego poziomu ochrony gleby i komfortu w pracy na polu oraz szybkiego transportu.

Niezawodny we wszystkich warunkach
Nowa koncepcja napędu kombajnu LEXION została zaprojektowana w celu osiągniecia maksymalnej niezawodności. Wymaga on zastosowania mniejszej ilości pasów napędowych, wszystkie warianty zostały wzmocnione i mogą zostać podłączone do centralnego systemu smarowania. Innowacyjny mechanizm chłodzenia DYNAMIC COOLING jest dostępny we wszystkich modelach LEXION 2 generacji i zapewnia jednakowe chłodzenie jednocześnie obniżając nakłady na oczyszczanie filtra powietrza.
Dzięki REMOTE SERVICE, operator uzyskuje optymalne, natychmiastowe wsparcie, aby zapewnić jak najkrótsze okresy przestoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *