Nowości na Agro Show: OPTIMER XL 300 – 350 – 400 / 4000 – 5000

Nowa seria kompaktowych bron ścierniskowych z niezależnie montowanymi talerzami uprawowymi o średnicy 620 mm

Firma KUHN systematycznie rozwijała swoją gamę kompaktowych bron ścierniskowych i tej jesieni, obok serii OPTIMER+ o szerokościach roboczych od 3 do 7,5 m (talerze uprawowe o średnicy 510 mm), do oferty firmy dołączają nowa serie OPTIMER XL 100 i 1000. Wyposażony w większe talerze (620 mm), OPTIMER XL zapewnia głębsze podcięcie i wymieszanie ścierniska w warstwie gleby od 5 do 15 cm.

Korzyści dla użytkownika:

1. Wydajna penetracja gleby: niezależnie montowane talerze uprawowe z wykorzystaniem szerokich kołnierzy i amortyzatorów elastomerowych skutecznie zagłębiają się w glebie w każdych warunkach roboczych.

2. Wysoki prześwit: kluczowym rozwiązaniem zastosowanym w kompaktowych bronach ścierniskowych OPTIMER+ i  OPTIMER XL jest sposób zamontowania talerzy na osobnych ramionach zapewniających duży prześwit pod ramą. Taka konstrukcja pozwala uniknąć zapychania maszyny na polach z dużą ilością resztek pożniwnych.

3. Prosta obsługa: hydrauliczna regulacja ustawień roboczych z kabiny ciągnika.

 
Modele nowej serii OPTIMER XL dostępne są w wersji zawieszanej: 3, 3.5 i 4 m oraz zaczepianej: 4 i  5 m. Maszyny te zostały dostosowane do pracy z ciągnikami o mocy od 100 do 300 KM.

Szeroki wybór wałów dogniatających, w tym nowy podwójny wał z pierścieniami o profilu „U” pozwala dostosować kompaktowe brony talerzowe OPTIMER XL do każdych warunków glebowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *