Nowość w ofercie opon agro-przemysłowych Michelin

Michelin prezentuje nową oponę do koparek kołowych. MICHELIN Power Digger w rozmiarze 10.00-20 jest oponą diagonalną zaprojektowaną do prac w warunkach budowlanych. Dla uzyskania maksymalnej stabilności pojazdu, która jest niezbędna w przypadku koparek wykonujących 360-stopniowe obroty na różnorodnym, często niestabilnym podłożu, zastosowano większą liczbę klocków bieżnika, wielokierunkowe bloki oraz liczne mostki pomiędzy klockami.

W stosunku do opon konkurencyjnych boki MICHELIN Power Digger są grubsze i dzięki temu bardziej odporne na uszkodzenia. Dwie dodatkowe warstwy osnowy oraz równomierne rozłożenie gumy w bieżniku zabezpieczają tę część opony przed ścieraniem i uszkodzeniami.

W oponie zastosowano diamentową rzeźbę bloków bieżnika – innowacyjną technologię znaną i z powodzeniem wykorzystywaną w oponach MICHELIN BibLoad. Sześciokątne bloki kierunkowego bieżnika oraz technologia diagonalnego opasania Michelin zapewniają równomierne zużycie przez cały okres eksploatacji opony.

MICHELIN Power Digger posiada indeks nośności 162A2/147B, który jest wyższy w porównaniu z konkurencyjnym ogumieniem. Jak wszystkie opony rolnicze i agro-przemysłowe marki Michelin, MICHELIN Power Digger jest objęty dożywotnia gwarancją (tj. do 10% głębokości bieżnika).

Obecnie 80 proc. koparek kołowych jest użytkowanych z oponami montowanymi w układzie podwójnym. MICHELIN Power Digger jest idealnym rozwiązaniem do tego typu maszyn.

Opona MICHELIN Power Digger będzie dostępna w sprzedaży od czerwca 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *