Nowe zaprawy nasienne w ofercie CIECH Sarzyna.

SARFUN® DUO 515 FS i SAROX® DUO ACTIVE – „Ciesz się siewem wolnym od grzybów!”

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, kontynuuje proces rozbudowy swojego portfolio produktów AGRO. Do oferty spółki z Nowej Sarzyny dołączyły właśnie dwie nowe zaprawy nasienne – SARFUN® DUO 515 FS i SAROX® DUO ACTIVE.

SAROX® DUO ACTIVE jest fungicydem w formie płynnego koncentratu o działaniu układowym, przeznaczonym do zaprawiania ziarna siewnego pszenicy ozimej w zaprawiarkach przystosowanych do zapraw ciekłych i zawiesinowych. Przygotowuje roślinę do zimowania, zmniejsza ryzyko wymarzania oraz sprzyja rozwojowi na wiosnę. SAROX® DUO ACTIVE zawiera dwie substancje aktywne o działaniu układowym z różnych grup chemicznych
o wzajemnie uzupełniających się mechanizmach działania. Substancje powodują zaburzenia w metabolizmie patogenicznych grzybów, blokując ich procesy życiowe, chroniąc zboża przed infekcją w trakcie kiełkowania i po wschodach roślin. Jest to unikalna zaprawa zwalczająca kompleks najważniejszych chorób wczesnej fazy rozwoju zbóż oraz grzybów z rodzaju Fusarium. SAROX® DUO ACTIVE jest dostępny w sprzedaży w różnej wielkości opakowaniach: 1 l, 5 l, 10 l.

SARFUN® DUO 515 FS to środek grzybobójczy w formie koncentratu, gwarantujący wysoką skuteczność ochrony nasion, siewek i młodej rośliny przed chorobami grzybowymi, dzięki dwóm uzupełniającym się substancjom aktywnym. Powierzchniowe działanie tiuramu ogranicza rozwój zarodników grzybów chorobotwórczych/patogenicznych na powierzchni ziarniaków oraz w glebie. Systemiczne działanie tebukonazolu uzupełnia i przedłuża działanie zaprawy również na okres wzrostu i rozwoju siewek i młodych roślin. Tebukonazol jest szybko absorbowany do wnętrza wegetatywnych części roślin. Wykazuje działanie: zapobiegawcze, lecznicze i wyniszczające. Połączenie tych dwóch substancji podnosi bezpieczeństwo zasiewów, zwiększając obsadę roślin. SARFUN® DUO 515 FS prowadzi do większego plonu o wysokiej jakości. Środek jest dostępny w sprzedaży w różnej wielkości opakowaniach: 1 l, 5 l, 10 l.

Ostatnie lata działalności to dla CIECH Sarzyna wzmożony okres dynamicznego rozwoju. Osiągamy coraz większe sukcesy na polu ekspansji zagranicznej, czego dowodem jest m.in. podwojenie przychodów ze sprzedaży eksportowanych produktów AGRO za granicę oraz rosnąca liczba rejestracji środków ochrony roślin z Sarzyny na rynkach całego świata. Nie jest tajemnicą, że jednym z naszych priorytetów w obszarze AGRO jest intensyfikacja procesu rejestracji nowych produktów, za które odpowiada nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe CIECH. Do 2021 roku planujemy niemal podwoić ilość środków ochrony roślin w naszej ofercie – mówi Mariusz Grelewicz, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna.

Więcej informacji na temat nowych zapraw nasiennych od CIECH Sarzyna – SARFUN® DUO 515 FS i SAROX® DUO ACTIVE można znaleźć na stronie www – http://ciechagro.pl/pl/produkty/srodki-ochrony-roslin/zaprawy-nasienne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *